הסתיימה השביתה בנתב"ג

בעקבות פגישת השר כץ עם יו"ר ועד עובדי נתב"ג הורה יו"ר ועד העובדים לשחרר מיידית את נוסעי הטיסות המעוכבים מאז שעות הבוקר בנתב"ג


00:00 ,13.09.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

בעקבות פגישת השר כץ עם יו"ר ועד עובדי נתב"ג הורה יו"ר ועד העובדים לשחרר מיידית את נוסעי הטיסות המעוכבים מאז שעות הבוקר בנתב"ג
 
שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, נפגש בשעות האחרונות עם יושב ראש ועד העובדים של נמל התעופה בן- גוריון פנחס עידן ונציגי ההסתדרות וביקש מהם לבטל לאלתר את השביתה, הפוגעת בראש וראשונה בנוסעים המבקשים להמריא או לנחות בנתב"ג.
 
בעקבות הפגישה שהתקיימה בלשכת השר כץ הורה יושב ראש ועד העובדים של נתב"ג לשחרר מיידית את כל נוסעי הטיסות המעוכבים בנמל התעופה מתשע בבוקר מאז החלה השביתה.
 
במשרד התחבורה וברשות שדות התעופה ממתינים בשעה זו לחתימתו של שר האוצר יובל שטייניץ על מסמך שיאפשר להבטיח את זכויות הפנסיה של עובדי נמל התעופה בן- גוריון. 
 
עם קבלת התחייבות שר האוצר יתאפשר לעובדי נמל התעופה בן- גוריון להכריז על ביטול השביתה.
 
נזכיר כי שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, פנה הבוקר לשר האוצר, יובל שטייניץ, להתערב בדחיפות במשבר שנוצר עם עובדי נמל התעופה בן גוריון ולמצוא פתרון מיידי שיבטיח את כספי הפנסיה של עובדי הנמל.
 
ועד העובדים של רשות שדות התעופה החל הבוקר בהשבתת נמל תעופה בן גוריון וזאת לאחר שלא נמצא פתרון לסוגיית כספי הפנסיה של העובדים. מטוסים הורשו לנחות אך מטענם לא נפרק. לא ניתן שירות להמראות. בעקבות הכרזת הוועד על שביתה קיבלו כל חברות התעופה הפועלות בנתב"ג הודעה כי שדה התעופה הושבת למשך יממה. השביתה צפויה לפגוע ב-194 טיסות יוצאות ונכנסות שהיו מתוכננות להיום.
 
שר התחבורה פנה לעובדים שהכריזו הבוקר על שביתה כללית לאחר משא ומתן עם משרדי תחבורה, האוצר ורשות שדות התעופה (רש"ת) לגלות אחריות ולשוב מיידית לעבודה סדירה.
 
"יש לנהל את המאבק בדרכים אחרות ולא על חשבון פגיעה קשה בציבור הנוסעים לישראל וממנה. הנוסעים אינם חלק בסכסוך ולא צריכים להיות בני ערובה של העובדים במאבק להבטחת כספי הפנסיה", הוסיף כץ.