ועדת האיתור לבחירת מנכ"ל רש"ת ממליצה למופז על 3 מועמדים סופיים

המועמדים הם: קובי מור, לשעבר מנהל נתב"ג ושדות התעופה אילת ועובדה, שמואל קנדל, מ"מ מנכ"ל הרשות, וניצב בדימוס, יעקב רז. השר מופז ייפגש עם שלושת המועמדים המובילים


00:00 ,19.11.2007 מאת: מערכת פורט2פורט

המועמדים הם: קובי מור, לשעבר מנהל נתב"ג ושדות התעופה אילת ועובדה, שמואל קנדל, מ"מ מנכ"ל הרשות, וניצב בדימוס, יעקב רז. השר מופז ייפגש עם שלושת המועמדים המובילים
 
ועדת האיתור לבחירת מנכ"ל רשות שדות התעופה (רש"ת) ממליצה לסגן ראש הממשלה, ושר התחבורה והבטיחות בדרכים, שאול מופז על שלושה מועמדים שנמצאו ראויים ביותר לתפקיד מנכ"ל רש"ת.
 
שניים מהמועמדים הם מתוך רשות שדות התעופה: קובי מור ששימש כמנהל נמל התעופה בן גוריון ושדות התעופה אילת ועובדה ושמואל קנדל המשמש כיום כמ"מ מנכ"ל רשות שדות התעופה.
 
מועמד נוסף הוא ניצב (בדימוס) יעקב רז שכיהן בין השאר בשורה של תפקידים במשטרת ישראל בהם: ראש אגף קהילה, ראש אגף תמיכה לוגיסטית וראש אגף התנועה.
 
ועדת האיתור לבחירת מנכ"ל רש"ת סיימה בסוף השבוע שעבר את שלב הראיונות של כל המועמדים לתפקיד ותגיש היום את המלצותיה לשר התחבורה והבטיחות בדרכים, לאחר שגיבשה את המלצותיה באשר למועמדים הראויים לתפקיד.
 
בראש הוועדה עמד מנכ"ל משרד התחבורה, גדעון סיטרמן, וחברים בה השופטת (בדימוס) שרה פריש, שני מנכ"לים לשעבר של משרדי ממשלה: פרופ' עזרא סדן ורון פרושאור, ומנכ"ל מרכז רבין, יוסי לחמני.
 
ועדת האיתור קיימה דיונים אינטנסיביים באשר למועמדים הראויים לניהול רש"ת כאשר לנגד עיניה עמדו האתגרים העומדים בפני הרשות, הן בניהול פנימי של המערכת והן בפיתוחה של הרשות, תוך מתן דגש מיוחד לתחומי הבטיחות והשירות לאזרח.
 
לאחר שייפגש עם שלושת המועמדים המובילים לתפקיד, צפוי השר מופז להביא בפני מועצת הרשות את המועמד אותו הוא רואה כמתאים מכולם להוביל בשנים הקרובות את רשות שדות התעופה.