אחרי ארבע שנים פורש אליעזר שקדי מאל על

דירקטוריון חברת התעופה הודיע שקיבל בצער את הודעת המנכ"ל; יישאר בתפקידו עד מציאת מחליף וקיום חפיפה מסודרת


00:00 ,01.12.2013 מאת: מערכת פורט2פורט

מנכ"ל חברת התעופה אל על אליעזר שקדי הודיע היום (א') לחברי הדירקטוריון, להנהלה ולעובדים על החלטתו לסיים את תפקידו בתום קדנציה של ארבע שנים. שקדי יסיים את תפקידו לאחר שייקבע מחליף ותערך חפיפה מסודרת.

יו"ר דירקטוריון אל על עמיקם כהן: "דירקטוריון החברה קיבל בצער את הודעתו של שקדי על כוונתו לסיים את כהונתו. הדירקטוריון הוסיף, כי אישיותו המיוחדת של שקדי, מנהיגותו ותרומתו לחברה ראויות להערכה מיוחדת ובאו לידי ביטוי בכל תחומי העשייה בחברה כה מורכבת ומאתגרת".

במכתב ששלח הבוקר לאנשי אל על בישראל ובעולם כתב שקדי: "ברצוני להודיע לכם על החלטתי לסיים את תפקידי כמנכ״ל אל על לאחר קדנציה של ארבע שנים אינטנסיביות באחד התפקידים המאתגרים במשק הישראלי. בשנים אלה היתה לי הזכות הגדולה לעמוד בראש חברה מיוחדת במינה, בעלת משמעות יוצאת דופן לישראלים, יהודים ואוהבי ישראל. אני מסיים את תפקידי בגאווה ובתחושת סיפוק גדולה. אמשיך ואוביל את החברה עם כל הלב, כפי שעשיתי עד היום, עד לבחירת מנכ"ל חדש לאל על והשלמת תהליך חפיפה מסודר".

במכתביו לחברי הדירקטוריון ולאנשי החברה הוסיף שקדי שהודות ולעבודה שנעשית על ידי ההנהלה והעובדים מדי יום במקצוענות, באחריות, ועם כל הלב והנשמה, זכתה החברה להישגים משמעותיים בתקופה הסוערת שעברה על ענף התעופה העולמי, שבמהלכה חברות רבות נקלעו למשבר.

שקדי מנה חלק מההישגים המשמעותיים של אל על בתקופת כהונתו: צמצום הצי והוצאת מטוסים ישנים משירות; עריכת שינויים משמעותיים בתצורה הפנימית של המטוסים ורכישת שמונה מטוסי 737-900ER חדשים, מהלך שיוביל לחידוש של יותר מ- 20% ממטוסי החברה; שונתה באופן מהותי מדיניות גידור מחירי הדלק, דבר שמביא ליכולת התמודדות טובה יותר למול התנודות במחירי הדלק העולמי; הגדלה משמעותית של עשרות אחוזים בשיעור השתתפות המדינה בהוצאות הביטחון, מה שהביא לשיפור יכולת התחרות וההתמודדות.

עוד ציין שקדי את שינוי מדיניות החברה בתחום המסחרי ושיפור שיטות העבודה, הניתוח והתכנון העתידי, השקת "תיירים פלוס", שדרוג אתר המכירות האינטרנטי; העמדת תודעת השירות ללקוח וייחוד חווית והשקת UP, זרוע פעילות לטיסות מוזלות, שתאפשר לאל על יכולת התמודדות ותחרות בזירת השמים הפתוחים.

יו"ר ועד עובדי אל על אשר אדרי: "אנו רוצים להודות לשקדי על ארבע שנים כמנכ"ל החברה ולאחל לו בהצלחה בהמשך דרכו. כולי תקווה שממשיכו יידע להשכיל ולהבין שאנחנו בעיצומו של משא ומתן על הסכם עבודה ומן הראוי שלא ייעצר, ושהסכם כזה יעמוד בראש סדר העדיפויות של המנכ״ל החדש, תוך מתן דגש על תרומת העובדים לשיפור מצבה של החברה על פי הדו״חות האחרונים".