גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 21.02.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.617 0
אירו 4.1057 +0.073
ליש"ט 4.7249 +0.204
100 יין 3.2675 +0.092
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

איגוד הטייסים ביפן מזמין טייסים ישראלים לעבוד

יו"ר האיגוד הארצי לטייסי נתיבי אוויר בישראל ד"ר יוסי שוב פנה לשר התחבורה בבקשה למצוא פתרון להחלטת רשות התעופה האזרחית שלא לאפשר לטייסים מעל גיל 65 לטוס
12.11.15 / 12:29
איגוד הטייסים ביפן מזמין טייסים ישראלים לעבוד
צילום: יח"צ
איגוד הטייסים ביפן מזמין טייסים ישראלים לעבוד

"עולם התעופה הישראלי נמצא היום על סף רעידת אדמה. אני מקבל מדי שבוע פניות מעשרות טייסים פעילים שמחשבים מחדש את מסלול הקריירה התעופתית שלהם לשנים הבאות. אדוני שר התחבורה, בשם כלל טייסי ישראל, אני מפציר בך למצוא פתרון מיידי לטייסים שחצו את גיל 65 ובשלב הראשון לאפשר לנו לכל הפחות לטוס בשמי ישראל".

 

כך אמר קברניט ד"ר יוסי שוב, יו"ר האיגוד הארצי לטייסי נתיבי אוויר בישראל, בכנס התעופה האזרחית הבינלאומי השמיני.

 

עוד אמר שוב: "ב-13 בנובמבר 2015 תמלא שנה להנחיות רשות התעופה האזרחית (רת"א), במסגרתן הוכרחו חברות התעופה הישראליות שלא לאפשר לטייסים מעל גיל 65 לטוס. יש החושבים שהכרעת בג"ץ שהשגנו מאפשרת לנו לטוס – ואין הדבר כך. רת"א מצאה דרכים להביא לכך שהחלטת בג"ץ לא מתקיימת וטייסים בני 65 ומעלה מקורקעים. מדובר בעשרות טייסים ישראלים, הטובים והמנוסים בעולם, שעברו כל בדיקה רפואית נדרשת, ואשר יכולים כבר עכשיו לטוס ביפן, קנדה, אוסטרליה, ניו זילנד, ומדינות נוספות בעולם, אבל בישראל לא.

 

"למצב שנוצר יש השפעה לא רק על ההווה, אלא גם על העתיד. אופק ההעסקה של הטייסים בארץ מצטמצם, ולכן טייסים כבני 50 מחפשים כבר עכשיו הזדמנויות לעבוד במדינות זרות המאפשרות לטוס מעל גיל 65, כדי להבטיח לעצמם אופק תעסוקתי ראוי. רק לאחרונה קיבלתי מכתב מעמיתי יו"ר איגוד הטייסים ביפן, בו הוא מזמין טייסים ישראלים שמתקרבים לגיל 65 להגיע לטוס ביפן, אבל בארץ רת"א אינה מאפשרת זאת.

 

"אדוני שר התחבורה, אני מפציר בך להיות בולדוזר גם בנושא הטייסים ולחתור לפתרון. לאפשר לטייסים לטוס כבר מהחודש הבא בשמי ישראל ולהכריז על הקמת קבוצת עבודה בשיתוף הממשלה, חברות התעופה ואיגוד הטייסים לפתרון הסוגיה על מרכיביה השונים. עדיף לטפל במצב הקיים עוד היום, לפני שהתעופה בארץ תידרדר מחר".

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 928
פייסבוק

×