אל על: טקס בנתב״ג לכבוד נחיתת דרימליינר ״הרטרו״

המטוס החדש, אשר עוצב כמחווה לבואינג מדגם 707 המיתולוגי של אל על, נחת הבוקר בשדה התעופה בן גוריון. המטוס, שזכה לשם ״רחובות״, ייצא לטיסה בשמי בארץ עם ילדים מיישובי עוטף עזה והעיר רחובות. בין מקבלי הפנים: הגברת שרה נתניהו שלבשה את מדי הרטרו שלה כדיילת


11:52 ,14.08.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

מטוס הרטרו של אל על, מטוס הדרימליינר השישי במספר של החברה מתוך 16, מעוצב כמחווה לבואינג מדגם 707 המיתולוגי של אל על נחת הבוקר בשדה התעופה בן גוריון בישראל לציון 70 שנה למדינה.

 

בטקס קבלת הפנים למטוס הרטרו של אל על שנערך הבוקר בנתב״ג השתתפה רעיית ראש ממשלת ישראל, הגברת שרה נתניהו, אשר בעברה היתה דיילת אל על אשר לבשה לכבוד הטקס את מדי הרטרו שלה כדיילת. יחד איתה השתתפה בטקס חברתה הקרובה, הדיילת בן ארצי, אשר שתיהן הכירו בעבודתן כדיילות באל על ומאז אותה תקופה הן החברות הטובות ביותר עד היום.

 

באירוע המרגש השתתפו: מר דדי בורוביץ׳, מבעלי השליטה באל על, אלי דפס, יו״ר אל על, תמי בורוביץ׳ סגנית יו״ר אל על, גונן אוסישקין, מנכ״ל אל על, יואל פלדשו, ראש רשות שדות התעופה, הנהלת חברת אל על ומאות עובדי אל על.

 

מחברת אל על נמסר כי בימים הקרובים ייצא המטוס לטיסה בשמי הארץ עליה יתארחו ילדים מיישובי עוטף עזה ומהעיר רחובות. נזכיר כי מטוס הרטרו של אל על מדגם דרימליינר, השישי במספר של החברה מתוך 16 מטוסים שהוזמנו על ידי החברה, נקרא על שם העיר ״רחובות״.

            

צביעת מטוס הדרימליינר החדש מתבססת על צביעת מטוסי הבואינג 707 בעשור הראשון של שירותם באל על בין השנים 1961-1972. מטוסי הבואינג 707 המשיכו לשרת את אל על עד לשנת 1989, אך צביעתם שונתה מעט בתחילת שנות ה-70, עם קליטתם של מטוסי הבואינג 747 החדישים לצי אל על והחלפת לוגו החברה ללוגו בעיצובו של המעצב הישראלי- דן רזינגר.

 

מחברת אל על נמסר כי מטוסי הבואינג 707 היו מטוסי הסילון הראשונים של חברת אל על ולמעשה פתחו את עידן הסילון בעולם התעופה האזרחית בישראל.