גם הבוקר: שיבושים בטיסות בשמי הארץ

שלושה ימים לאחר פרוץ משבר הדלק הסילוני, הופסקו זמנית המראות המטוסים משדה דב בשל חשש לזיהום נוסף בדלק. FedEx Express שלחה במבצע מיוחד את דוגמאות הדלק לבדיקת המעבדה בגרמניה


00:00 ,08.05.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

המשבר בתחום התעופה בארץ טרם נפתר. לאחר שהופסקו כל הטיסות ביום חמישי האחרון, גם בנתב"ג וגם בשדות התעופה הפנים-ארציים, דיווחה רש"ת הבוקר כי הוחלט להפסיק הטיסות היוצאות משדה דב, בשל חשש נוסף לזיהום בדלק. עקב כך, בוטלו שתי טיסות לאילת

מרש"ת נמסר כי, לאחר שהתקבלו ברשות שדות התעופה אישור רשמי בכתב מחברת פז, המספקת את הדלק הסילוני, בדבר תקינות הדלק בשדות התעופה הפנים-ארציים אושרו בהם עתה ההמראות.

עדיין לא נודע מהו פשר הזיהום בדלק עליו דווח בבוקר יום שישי האחרון. חברת האקספרסFedEx Express בשילוב עם חברת האחותTime Critical הטיסה בסוף השבוע במבצע מיוחד את דוגמאות הדלק לבדיקה בפרנקפורט גרמניה.

מ- FedEx Expressנמסר כי, החברה התגייסה למשימה באופן מיידי להוצאת מבצע הטסת הדוגמאות שחייבו הערכות מיוחדת מפני שמדובר בהטסה של חומר מסוכן בעל מגבלות הטסה שלא ניתן לקחת בתא נוסעים עקב, סכנה של התלקחות וסיכון הטיסה. כמו כן, נדרש להעביר את הדוגמאות במהירות האפשרית.

עוד מסרו כי, דוגמאות הדלק נחתו בצהרי יום שישי בנמל התעופה פרנקפורט, שם חיכה צוות מיוחד אשר דאג לשחרר את הדוגמאות מהמכס הגרמני והובלת המשלוח בהובלה יבשתית אקספרס למעבדה בפרנקפורט.

עד לקבלת התשובות מהמעבדה הגרמנית והמעבדות בארץ שעורכות בדיקות במקביל, נמשך הנוהל עליו דווח בסוף השבוע, לפיו כל מטוס שבדרכו לישראל, מתבקש לתדלק בנמל תעופה סמוך ורק אז יאושר להמראה מהארץ ליעדו החדש.

בהודעה שמסרה חברת אל על ביום חמישי, לאחר פרוץ משבר הדלק, נמסר כי, אל על פועלת למציאת פתרונות לנוסעים במהירות האפשרית וכי נוסע שטיסתו בוטלה יקבל החזר כספי בהתאם.