היינאן איירליינס חנכה קו ישיר בין ת״א ושנגחאי

הבוקר נחתה בנתב״ג לראשונה טיסה ישירה משנגחאי של חברת התעופה הסינית. הקו יופעל באמצעות מטוס דרימליינר חדיש. במהלך ספטמבר יגדל מספר הטיסות של היינאן בקווי סין – ישראל ויעמוד על שמונה טיסות שבועיות


10:53 ,12.09.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

היסטוריה בנתב"ג הבוקר: חברת התעופה הסינית היינאן איירליינס החלה הבוקר את הפעילות בקו הישיר תל אביב – שנגחאי, בשעה שהמטוס הראשון ועליו מאות תיירים מסין נחת בנתב"ג. היינאן איירליינס תפעיל שלוש טיסות שבועיות בקו תל אביב שנגחאי, והטיסות יהיו במטוסים חדשים מדגם הדרימליינר. פתיחת קו זה התאפשרה בעקבות שיתוף פעולה נרחב בין היינאן איירליינס למשרד התיירות, במסגרתו הוענק לחברה תמריץ בסך 750,000 יורו לפתיחת הקו, בהתאם למדיניות הממשלה לעידוד התיירות לישראל.

 

בטקס שהתקיים הבוקר לרגל תחילת הפעילות השתתפו מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי, שגריר סין בישראל Zhan Yongxin, סגן נשיא חברת היינאן איירליינס Hou Wei, מנכ"ל החברה בישראל לי ליאנג.

 

לקראת הגעת הטיסה הראשונה משנגחאי אמר שר התחבורה והמודיעין, ח"כ ישראל כ"ץ כי "הגדלת היעדים בין ישראל לסין צפויה להעניק תמריץ למימוש הפוטנציאל הענק של תיירות נכנסת מסין ותגדיל את החשיפה של ישראל כיעד תיירותי מבוקש. מדובר במאות אלפי סינים, המעריצים את ההיסטוריה של עם ישראל ואת האתרים היהודיים, המושכים אליהם מיליוני מבקרים מכל העולם".

 

שר התיירות יריב לוין, הנמצא בימים אלה בשנגחאי שבסין, אמר אתמול עם המראת המטוס: ״אני מברך את חברת היינאן על פתיחת הקו משנגחאי לישראל כחלק משיתוף הפעולה הפורה עם משרד התיירות. עם כניסתי לתפקיד הצבתי כיעד מרכזי את הגדלת תנועת התיירים מסין וכיום אנו עדים לעלייה של עשרות אחוזים בתנועת התיירות מהמדינה. אני מאמין שעד סוף השנה נשבור שיאי כניסות תיירים מסין כאשר נחצה את רף 100 אלף תיירים סינים שיבקרו בישראל. אני מקיים בימים אלו ביקור עבודה בסין על מנת להמשיך ולקדם את התנופה האדירה של שיווק ישראל שאנו מבצעים במדינה. רצף הפגישות עם התעשייה מקדם שורה של הסכמים עם גורמי התיירות המובילים בסין. אני משוכנע ששיתוף הפעולה השיווקי של המשרד וחברת היינאן, יחד עם פעולות נוספות שמבצע המשרד, ימשיכו להוביל לשבירת שיאים חדשים בתנועת התיירות מסין.״

 

לדברי Hou Wei, סגן נשיא היינאן איירליינס, "כניסתה של היינאן איירליינס לשמי ישראל לוותה בהוזלת מחירים משמעותית לצד שדרוג משמעותי בשירות והפעלת צי מטוסים חדיש. פתיחת קו שנגחאי - ישראל הוא תקדים בחברה, משום שקו נוסף נפתח לאחר שנה וחצי מתחילת פעילות של קו ראשון. אנו מאמינים  מאוד בפוטנציאל התנועה הסינית לישראל, ובשוק הישראלי שמפתיע אותנו מאוד לטובה, ובביקושים שהוא מייצר. היינאן שוקלת ברצינות רבה פתיחת קוים נוספים בין ישראל וסין.

 

מר Hou Wei הוסיף כי "היינאן איירליינס השלימה באחרונה גיוס ראשון של שמונה דיילים ישראלים שישולבו בקווים לתל אביב״.

 

היינאן איירליינס תפעיל שלוש טיסות שבועיות, בימים ראשון, שלישי וחמישי. שעת ההמראה מנתב"ג ב-13:55 (שעון ישראל) והגעה יום למחרת לשנחאי בשעה 5:30 (שעון סין). שעת ההמראה משנחאי בשעה 01:25 (שעון סין) ושעת הנחיתה בנתב"ג באותו יום בשעה 8:30 (שעון ישראל).

 

היינאן איירליינס השיקה באפריל 2016 את הקו הראשון ת"א - בייג'ינג. בימים אלה הודיעה היינאן על בחינת  הרחבת השירות בקו זה והוסיפה בחודש ספטמבר טיסה חמישית שבועית, כך שהקו יפעל בימים ראשון, שלישי, רביעי, חמישי ושבת. קו התעופה החדש תל אביב - שנגחאי צפוי להגדיל את סך הטיסות של חברת היינאן בחודש זה ל-8 טיסות שבועיות בקו ישראל - סין. הדבר צפוי להביא לזינוק נוסף במספרם של המבקרים הסינים בישראל בשנת 2018.

 

מנתונים שחושפת חברת התעופה היינאן איירליינס היום עולה כי בחודשים ינואר ועד יולי בשנת 2017 נכנסו לישראל 64,600 מבקרים מסין, נתון המעיד על עליה של 66% ביחס לשנה שעברה. זאת ועוד, במחיצת הראשונה של שנת 2017 היינאן הטיסה 49,364 נוסעים.

 

מנתונים נוספים שחושפת היינאן איירליינס  עולה כי 40% מהבאים לישראל מסין הם אנשי עסקים, 30% הם תיירות נוצרית, 30% הם תיירות כללית. אופי התיירות הסינית היא בקבוצות, וממוצע השהייה בישראל עומד על 6 לילות.