חברות התעופה הקלה בהרצליה מפסיקות את הסבת בוגרי חיל האוויר

ההסבה נחוצה בכדי לקבל רישיון טייס מסחרי ואזרחי, לפני קבלת הטייסים לעבודה בחברות התעופה הישראליות


11:51 ,27.01.2015 מאת: מערכת פורט2פורט

חברות התעופה הקלה בשדה התעופה הרצליה, המפעילות בתי ספר לטיסה לרישיונות והגדרי טיס אזרחיים, מפסיקות באופן מיידי את הסבתם של טייסים יוצאי חיל האוויר המעוניינים להתקבל לעבודה בחברות התעופה המסחריות הישראליות.

 

במכתב שנשלח למנהלי חברות התעופה אל על, ארקיע, ישראייר, קאל ולאיגוד הטייסים, פירט יו"ר אגודת התעופה הכללית שי פופר את עיקרי ההחלטה, שעלולה, לדבריו, להשפיע באופן קשה על תהליכי גיוס הטייסים החדשים לחברות התעופה.

 

הפסקת ההסבות נובעת, בין השאר, מהצורך לסייע לתלמידי בתי הספר לטיסה בהרצליה, שנמצאים בשלבים שונים של קורסי טיס, ולהעמיד לרשותם בזמינות גבוהה את המטוסים ומדריכי הטיסה כדי לסיים את שעות הטיסה הנדרשות לסיום הקורסים ולקבל את רישיונות הטיס האזרחיים שלהם. זאת בטרם ייסגר השדה, על פי המתוכנן, ב-15 לאפריל.

 

טייס יוצא חיל האוויר, המעוניין להתקבל לעבודה כטייס אזרחי בחברות התעופה הישראליות, נדרש על פי חוק לבצע הסבה לרישיונות טיס אזרחיים: ביצוע מינימום של עשר שעות טיסה לקבלת הגדר מכשירים ורישיון טיס מסחרי, וכן מעבר מבחן מעשי על ידי בוחן רשות התעופה האזרחית. הגדר המכשירים והרישיון המסחרי הינם תנאי סף נדרש להתחלת תהליכי הקבלה בחברות אל על, ארקיע, ישראייר וקאל.

 

פופר: "הסכנה שבסגירת שדה התעופה בהרצליה ברורה וידועה לכל גורמי המקצוע בענף התעופה בישראל: ללא בתי הספר לטיסה בהרצליה, בהם מכשירים למעלה מ-80% מהטייסים האזרחיים בישראל, לא רק שעתודת הטייסים האזרחיים של מדינת ישראל תקבל מכה קטלנית ממנה לא תוכל להתאושש, גם תהליכי הסבת הטייסים יוצאי חיל האוויר עבור חברות התעופה יקרסו, ויעמידו את המובילים האוויריים הישראליים בבעיה חמורה, שתקשה על גיוס הטייסים. סגירת השדה ללא חלופה פעילה במרכז הארץ תגדע את כלל תהליכי הכשרת הטייסים האזרחיים והסבת הטייסים האזרחיים במדינת ישראל".