חברת רייאנאייר ביטלה כ-400 טיסות באירופה

טייסי החברה בגרמניה, הולנד, בלגיה, שבדיה ואירלנד נענו לקריאות מתואמות של נציגי העובדים במדינותיהן על מנת ליצור לחץ מקסימלי על חברת התעופה. דורשים שיפור תנאי השכר


14:31 ,12.08.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת התעופה רייאנאייר (Ryanair) הודיעה על ביטולן של כ-400 טיסות באירופה, רובן בגרמניה, וזאת בשל שביתה שהכריזו טייסים בחמש מדינות. הטייסים בגרמניה, הולנד, בלגיה, שבדיה ואירלנד נענו לקריאות מתואמות של נציגי העובדים במדינותיהן על מנת ליצור לחץ מקסימלי על חברת התעופה. 

 

נציגי האיגוד הבהירו שהם מוכנים לקראת סכסוך ארוך ויצאו לשביתות פתע אפילו בהתראה קצרה יעברו אם ההנהלה לא תבוא עם הצעות חדשות. המו״מ בגרמניה נסוב גם על תנאי שכר וגם על תנאים נלווים. נציגי הטייסים בגרמניה דורשים רמה גבוהה יותר של תשלום מובטח, אבטחת עבודה, ביטוח רפואי טוב יותר והפרשות לפנסיה בין היתר.

 

נציין כי חברת התעופה הידועה בטיסות הלואו-קוסט שלה מעסיקה כ-2,000 טיסות מדי יום בעונת הקיץ.

 

חברת התעופה הכירה באיגודי העובדים בפעם הראשונה בדצמבר 2017 וזאת על מנת למנוע מטייסים באירלנד לשבות ממש לפני חג המולד. המהלך אילץ את החברה לבטל כ-18 אלף טיסות בין החודשים אוקטובר ומרץ ולצמצם את נפח גידול הקיבולת המתוכנן מ-9% ל-4% בלבד. בנוסף לכך, החברה קרקעה כ-25 מטוסים במהלך תקופה זאת כדי להתאים את קיבולת המטוס עם זמינות הצוות.