חופשה וירטואלית

בריטיש איירווייס פיתחה הדמיות של חוויות תיירות אמריקאיות באמצעות טכנולוגיה של מציאות מדומה


13:50 ,03.12.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת התעופה הבריטית בריטיש איירווייס פיתחה, באמצעות טכנולוגיית המציאות המדומה של משקפי 'Oculus Rift', שלוש הדמיות של חוויות תיירות אמריקאיות אייקוניות – רכיבה על סוס בטקסס, גלישה בגלגיליות לאורך החוף בקליפורניה והחלקה על הקרח בניו יורק.

 

הרכבת המשקפיים מעניקה חוויה רב-ממדית, המאפשרת למשתמש לנוע במרחב המדומה ולחוות את המקום באופן מציאותי לחלוטין.

 

על מנת ליצור את תחושת המציאות המדומה, השתמשה החברה בצילומי וידאו ברזולוציה גבוהה, שמקורן בשש מצלמות ייעודיות שהוצבו ביעדים הרלוונטיים בארצות הברית. ששת הסרטים שולבו יחד באמצעות טכנולוגיה מיוחדת ויצרו מיצג של 360 מעלות.

 

המיזם הוא חלק מפרויקט רחב היקף שלקחה על עצמה חברת בריטיש איירווייס, שמטרתו לאתר ולפתח טכנולוגיות חדשות שיתמכו בדור הבא של הנוסעים והתיירים.

מבריטיש איירווייס נמסר: "זו רק ההתחלה של פרויקט שאפתני, שאנחנו מאמינים שיהפוך בהמשך לפריצת דרך משמעותית בעתיד התיירות. הנוסעים של היום עורכים מחקרים מעמיקים לפני שהם מחליטים על אופי הטיול שלהם, ונעזרים בכלים כמו TripAdvisor, Street View וכו'. אנחנו רוצים לקחת את התהליך הזה צעד אחד קדימה ולאפשר ללקוחותינו לחוות את היעדים שהם שוקלים להגיע אליהם באופן שהכי קרוב למציאות".


סולנית להקת הפוסיקט דולס ניקול שרזינגר התנסתה בחוויית המציאות המדומה וסיפרה: "חוויית המציאות המדומה החזירה אותי בן רגע למקומות שאני הכי אוהבת בעולם. כאחת שנוסעת המון, הטכנולוגיה הזאת יכולה להקל משמעותית על ההכנות והתחקיר שאני עושה לפני כל טיסה".