טורקיש אירליינס מוסיפה יעד רביעי בסין

חברת התעופה הטורקית מחברת את שיאן לרשת הטיסות שלה, כיעד מספר ארבע של החברה בסין אחרי בייג׳ין, שנחאי וגואנגג׳ואו. הקו יתחיל לפעול בסוף 2019 בתדירות של שלוש פעמים בשבוע


12:41 ,10.11.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

טורקיש אירליינס החלה לטוס לסין עוד בשנת 1999, כאשר היעד הראשון שלה במדינה היה בייג'ינג. טורקיש איירליינס מחברת את שיאן לרשת הטיסות שלה, כיעד מספר ארבע של החברה בסין אחרי בייג'ינג, שנחאי וגואנגג'ואו.

 

ההסכם להתחלת הטיסות נחתם ב-5 בנובמבר בין יו״ר הדירקטוריון והוועד המנהל של טורקיש איירליינס, מהמט אילקר אייג׳י, ומזכיר ועדת מפלגת מחוז שאאנשי, הו הפינג.

 

הקו יתחיל לפעול בסוף 2019 בתדירות של שלוש פעמים בשבוע והתדירות תעלה בהדרגה עם תחילת הקיץ של 2020. עם השקת טיסות שיאן, מספר הטיסות הכולל של טורקיש אירליינס לסין יעלה ל-24 טיסות שבועיות.

 

שיאן היא אחת מערי הבירה העתיקות של סין, היא הייתה עיר הבירה של 13 שושלות לרבות שושלת ג׳ואו המערבית, שושלת צ׳ין, שושלת האן המערבית, שושלת סווי ושושלת טאנג וזאת במשך 1062 שנים. בתקופת שושלת האן ושושלת טאנג שיאן הייתה התחנה הראשונה בדרך המשי כמו גם המרכז הפוליטי הכלכלי והתרבותי.

 

בקרבת העיר נמצא צבא הטרקוטה שהתגלה בסמוך לעיר בתחילת שנות ה-70 ומהווה כיום מוקד תיירותי פופולרי מאוד. זהו צבא פסלים המורכב מיותר מ-7,000 דמויות חיילים בגודל טבעי ערוכים לקרב עם שריוניהם, סוסיהם וכלי נשקם, עשויים טרקוטה אשר נקברו יחד עם הקיסר הראשון בשושלת צ׳ין בשנת 210  לפנה״ס. הם נמצאו במקרה בשנת 1974 בעומק של 4-8 מטרים מתחת לאדמה.

 

יו״ר הדירקטוריון והוועד המנהל של טורקיש איירליינס, מהמט אילקר אייג׳י: ״אנו צופים כי טיסות שיאן יתרמו לקשרי התיירות, המסחר, התרבות והכלכלה בין המדינות. אני מאמין שגשר התחבורה שנבנה על ידינו יאפשר התפתחויות חיוביות המועילות לשני העמים שיש להם קשרים מושרשים עמוק בהיסטוריה״.