ישראל וניגריה יחתמו על הסכם תעופה ראשון

ההסכם יאפשר למובילים להפעיל טיסות סדירות שבועיות בין שתי המדינות ולאלפי הצליינים הניגרים להגיע ישירות למקומות הקדושים בישראל


00:00 ,28.10.2013 מאת: מערכת פורט2פורט

ישראל וניגריה יחתמו היום (ב') על הסכם תעופה ראשון, המאפשר לחברות התעופה של שתי המדינות להפעיל טיסות סדירות שבועיות בין ישראל לניגריה.

שר התחבורה ישראל כץ ציין כי ההסכם החדש יאפשר לראשונה לחברות תעופה של כל אחת מהמדינות להפעיל טיסות סדירות בין נמל התעופה בין גוריון למספר יעדים בניגריה, כמו אבוג'ה ולאגוס.

עד כה לא הופעלו טיסות ישירות בין שתי המדינות, כשאלפי הצליינים, המגיעים מידי שנה לישראל מניגריה, טסו דרך תורכיה או אתיופיה. "ההסכם החדש פותח אפשרות בפני מובילים ישראלים וניגרים לבצע טיסות ישירות בין המדינות ולהגדיל את מספר הצליינים המגיעים מדי שנה למקומות הקדושים בישראל", אמר כץ.

הסכם התעופה גובש על ידי מנהל רשות התעופה האזרחית גיורא רום בתום דיונים שהתקיימו בין משלחות תעופה של שתי המדינות. ההסכם ייחתם באופן רשמי היום, במסגרת ביקורו ששל נשיא ניגריה, ג'ונתן גודלאק, בישראל.

רום ציין, כי רשויות התעופה של שתי המדינות צפויים לסכם בקרוב את פרטי ההסכם, הכולל, בין השאר, את מספר התדירויות והמובילים הרשאים לטוס בין שתי המדינות. ההסכם יאפשר בעתיד לבצע טיסות המשך למדינות נוספות באפריקה.

ניגריה היא המדינה המאוכלסת ביותר ביבשת אפריקה. אוכלוסייתה מונה מעל 160 מיליון בני אדם, כמחצית מהם מוסלמים והמחצית השנייה הם נוצרים.