ישראל וצ'כיה חתמו על הסכם תעופה

השר כץ: "ההסכם מבוצע במסגרת תהליך הליברליזציה בענף ההובלה האווירית שיאפשר להגדיל את מספר הטיסות ותנועת הנוסעים מישראל וממנה"


00:00 ,06.09.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

תהליך הליברליזציה בתעופה נמשך. ישראל וצ'כיה חתמו אתמול על הסכם תעופה חדש המאפשר לחברות תעופה נוספות של ישראל וצ'כיה להפעיל טיסות סדירות, שבועיות. כך הודיע שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ.

על פי מזכר הבנה שנחתם בין סגן מנהל רשות התעופה האזרחית, אבי בן חור, לבין עמיתו הצ'כי, Jaromir stolc, תוכלנה חברות תעופה ישראליות וצ'כיות להפעיל עד 36 טיסות נוסעים, סדירות, שבועיות, במקום 12 טיסות עד כה.

כמו כן תוכלנה חברות ישראליות וצ'כיות להפעיל שבע טיסות נוסעים שבועיות לכל יעד נוסף בצ'כיה ובישראל.

ההסכם שנחתם מאפשר להפעיל לראשונה טיסות בקוד טיסה משותף ("קוד שייר") בין חברות תעופה ישראליות וצ'כיות וכן עם חברות תעופה ממדינה שלישית שיוכלו לשווק מושבים בטיסות המופעלות בין צ'כיה לישראל.

על פי מזכר ההבנות כל מדינה תהיה רשאית למנות חברות תעופה נוספות שתפעלנה טיסות בקו תל אביב-פראג, במקביל לחברות אל על ו- CSA הצ'כית.

שר התחבורה ציין כי החתימה על מזכר ההבנות בין ישראל וצ'כיה מבוצעת במסגרת תהליך הליברליזציה בענף ההובלה האווירית שיאפשר להגדיל את מספר הטיסות ותנועת הנוסעים לישראל וממנה.