לופטהנזה חתמה על מזכר הבנות לחכירת 40 מטוסים של אייר ברלין

אייר ברלין תמשיך לספק את הצוותים לתא הטייס ולתא הנוסעים כמו גם את תחזוקת המטוסים. המטוסים ישמשו את יורוווינגס ואוסטריאן איירליינס בלוח הטיסות של קיץ 2017


11:54 ,05.10.2016 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת לופטהנזה ואייר ברלין חתמו על מזכר הבנות לחכירה (מטוס, צוות ותחזוקה) של עד 40 מטוסים, שיופעלו על ידי קבוצת אייר ברלין עבור חברות התעופה יורוווינגס ואוסטריאן איירליינס, השייכות לקבוצת לופטהנזה.

 

ההסכם הינו לתקופה של שש שנים החל מלוח הטיסות של קיץ 2017. ההסכם יאפשר ליורוווינגס להרחיב באופן משמעותי את מספר הנוסעים ולחזק את מעמדה בשוק התעופה האירופי.

 

כיום מפעילה יורוווינגס צי של 90 מטוסים. על פי ההסכם החדש, החברה תחכור 35 מטוסים מאייר ברלין והמטוסים ימותגו תחת המותג יורוווינגס. חמישה מטוסים נוספים של אייר ברלין יוחכרו לאוסטריאן איירליינס. במסגרת ההסכם, 40 המטוסים לא רק יסופקו על ידי אייר ברלין, אלא שהחברה תמשיך להיות אחראית להפעלתם. כלומר, אייר ברלין תמשיך לספק את הצוותים לתא הטייס ולתא הנוסעים כמו גם את תחזוקת המטוסים. הצי המדובר כולל 29 מטוסי איירבוס A320 ועד 11 מטוסי A319, המתאימים לצי הקיים של יורוווינגס, המושתת כולו על מטוסי איירבוס.

 

המטוסים החדשים ימוקמו בשבעה שדות תעופה: בגרמניה, וינה ופלמה דה מיורקה. חמשת המטוסים המיועדים לאוסטריאן איירליינס יחזקו את מעמדה של חברת התעופה בשדה הבית שלה בווינה.