מטוס הג׳מבו של קאל השתתף במטס יום העצמאות

מטוס הבואינג 747, ״מלכת השמיים״, הוא אחד המטוסים הגדולים בעולם והמטוס הגדול ביותר בצי המטוסים הישראלי. עפר גלבוע, יו״ר קאל: גאים בחלקנו בניצחון על מגפת הקורונה


11:10 ,19.04.2021 מאת: מערכת פורט2פורט

מטוס הג׳מבו הענק, ה-B747 של חברת קאל קארגו, הידוע גם בכינוי ״מלכת השמיים״, השתתף במטס יום העצמאות לראשונה מאז הוקמה החברה.

 

חברת קאל לקחה השנה חלק מרכזי במלחמה במגפת הקורונה החל מביצוע רכבת אווירית של ציוד רפואי, ציוד מגן ומכשירי הנשמה וכלה בהטסת חיסונים וציוד רפואי לקיום מבצע החיסונים. קאל היא החברה היחידה המפעילה מטוסי מטען ישראלים, ומאז תחילת משבר הקורונה המשיכה לטוס ברציפות כדי לקיים את כל צרכי המשק הישראלי, הייצוא החקלאי והייצוא הבטחוני.

 

מטוס הבואינג 747, ״מלכת השמיים״, הוא אחד המטוסים הגדולים בעולם והמטוס הגדול ביותר בצי המטוסים הישראלי. הוא מסוגל לשאת כ-120 טון מטען לטווח של כ-14,000 קילומטר.

 

עפר גלבוע, בעל השליטה בקבוצת Challenge, ויו״ר קאל, מסר: ״חברת קאל, חברת המטענים הלאומית של ישראל, וקבוצת צאלנג׳, ממשיכות לתמוך במלחמה בקורונה, במשק הישראלי ובבטחון המדינה. אנחנו גאים לקחת חלק בחגיגות יום העצמאות ה-73 למדינת ישראל, וגאים בחלקנו בניצחון על מגפת הקורונה״.