משבר הקורונה: ביקורת במצרים עקב חידוש הטיסות לסין

גורמים בענף התעופה המצרי טוענים כי ההחלטה לחידוש הטיסות נובעת משיקולים כלכליים אך היא גוררת ביקורת נוקבת ברשתות החברתיות על הזלזול המופגן כלפי הציבור המצרי


11:25 ,23.02.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

פוליטיקאים ומשתמשים ברשתות החברתיות מותחים ביקורת על ההחלטה של חברת התעופה המצרית איג׳יפט אייר לחדש את הטיסות לסין, וזאת בצל משבר נגיף הקורונה הקטלני שמקורו בסין. במהלך סוף השבוע הודיעה חברת התעופה הלאומית של מצרים כי החל מ-27 בחודש הנוכחי היא תחדש את הטיסות לסין וזאת באמצעות טיסה אחת בשבוע בכל יום חמישי. בתחילת החודש הודיעה איג׳יפט אייר על הפסקת כל טיסותיה לסין בשל בהלת הקורונה.

 

ההודעה על חידוש הטיסות גררה כאמור ביקורת נוקבת כשברשתות החברתיות נכתב כי מדובר בזלזול המופגן כלפי הציבור המצרי. כמו כן הושמעו קריאות לממשלה המצרית לפעול לביטול ההחלטה. חברת הפרלמנט מונא מוניר הגישה הצעה דחופה לסדר היום באמצעותה ביקשה לבטל את ההחלטה מחשש שהיא תזיק לבריאות אזרחי מצרים. ״בזמן שכל מדינות העולם עוצרות את הטיסות לסין, חברת איג׳יפט אייר דווקא מחליטה לחדש אותן״, כתבה בהצעתה.

 

גורמים בענף התעופה המצרי טוענים כי ההחלטה לחידוש הטיסות נובעת משיקולים כלכליים. לפי הערכות איג׳יפט אייר מפסידה כ-2 מיליון דולר בשבוע מהפסקת הטיסות שכן החברה המצרית הפעילה 15 טיסות שבועיות לארבע ערים בסין טרם המשבר.