עוד 9 מיליארד דולר הזמנות לבואינג

יצרנית המטוסים דיווחה על הזמנות של 62 מטוסים ממשפחת ה-737 מחברת הליסינג הסינית Minsheng ומחברות התעופה Ruili Airlines ו- Sriwijaya Air


12:52 ,17.06.2015 מאת: מערכת פורט2פורט

יצרנית המטוסים בואינג מדווחת מהסלון האווירי בפריז על הזמנות נוספות בהיקף של למעלה מ-9 מיליארד דולר.

 

ההזמנות התקבלו מחברת הליסינג למטוסים הסינית Minsheng, חברת התעופה Ruili Airlines וחברת התעופה Sriwijaya Air, לאספקת 62 מטוסים ממשפחת ה-737.

 

חברת הליסינג למטוסים Minsheng  חתמה על מזכר הבנות לרכישת 30 מטוסים, חלקם מסוג בואינג 737 הדור הבא, וחלקם מסוג 737 MAX.

 

וונג פוהו, סמנכ"ל תעופה ב-מינשנג: "מאז ומתמיד, מינשנג נהנתה מיחסים טובים עם בואינג. הודות לחדירה המתמשכת של חברות לואו קוסט וחברות תעופה אזוריות, שוק המטוסים צרי הגוף צפוי להיות הדינמי ביותר ובעל הצמיחה הגבוהה ביותר בתעשייה. הדגמים שהוזמנו משלבים יעילות, אמינות ונוחות ונותנים מענה לדרישות של לקוחותינו".

 

חברת Ruili Airlines הודיעה על מחויבותה לרכישת 30 מטוסים מדגם 737 MAX במימון AVIC International Leasing, על רקע עלייה תלולה בנתוני תעבורת הנוסעים בסין. ההתחייבות מוערכת ב-3.2 מיליארד דולר, והיא נתונה לאישור ממשלת סין.

 

נשיא Ruili Airlines מא זאנווי: "ההסכם שנחתם היום מבטא את הרצון שלנו להפוך מחברת הזנק לכוח מניע ומשמעותי בתעשיית התעופה הסינית, שהולכת וגדלה. היתרונות התחרותיים שמציע ה-737 MAX והשותפות היציבה עם בואינג כמו גם עם ענקיות הליסינג, מקנים לנו ביטחון רב ביכולתנו לצמוח".

 

חברת Sriwijaya Air הודיעה על הזמנה של שני מטוסים מדגם 737-900ER הדור הבא. זוהי הרכישה הראשונה של חברת התעופה האינדונזית, שמבוססת כולה על מטוסים חדשים, והיא כוללת הצהרת כוונות לרכישת 20 מטוסים נוספים ממשפחת ה-737.

 

נשיא Sriwijaya Air צ'נדרה לי: "זה הוא יום היסטורי עבור Sriwijaya Air, שכן רכשנו את המטוסים החדשים הראשונים שלנו. מטוסי ה-737 היו מאז ומתמיד הבסיס האיתן של הצי שלנו עם אמינות, יעילות, תחזוקה חסכונית ועלויות תפעול נמוכות; זה הוא הדגם הטוב ביותר עבורנו להמשך הצמיחה".