חברת התעופה ק.א.ל הוסמכה לתקן הבטיחות הבינלאומי IOSA

ק.א.ל היא בין חברות המטען הראשונות בעולם שמוסמכות לתקן המחמיר. הליך ההכנות לקבלת התקן נמשך כשנה וחצי אשר במסגרתו הוקם מערך לביקורת איכות


00:00 ,07.09.2008 מאת: מערכת פורט2פורט

ק.א.ל היא בין חברות המטען הראשונות בעולם שמוסמכות לתקן המחמיר. הליך ההכנות לקבלת התקן נמשך כשנה וחצי אשר במסגרתו הוקם מערך לביקורת איכות
 
חברת התעופה ק.א.ל קיבלה תעודת הסמכה לתקן IOSA  ((IATA Operational Safety Audit מארגון יאט"א.
 
תעודה זו מעידה על כך שכל נוהלי התפעול המבצעי של החברה עומדים בסטנדרט שדורש התקן. בנוסף מעידה תעודת ההסמכה כי נוהלים נאכפים ומבוצעים הלכה למעשה. ק.א.ל היא בין חברות המטען הראשונות בעולם שמוסמכות לתקן המחמיר.
 
אשל חפץ, סמנכ"ל מבצעי אוויר בחברת ק.א.ל, מסר כי החברה קיבלה את תקן הבטיחות הבינלאומי לאחר שורה של בדיקות שבחנו את בטיחות הטיסה על כל היבטיה, כולל תקינות המטוסים, אימון טייסים, נוהלי שיגור טיסות, בקרת איכות, נוהלי האחזקה, תדלוק, ביטחון מול איומי טרור והיכולת של החברה לתחקר אירועים ולהפיק מהם לקחים ומערכות התפעול והבקרה של החברה. לדברי חפץ, ההסמכה לתקן הבטיחות מעידה על רמת הבטיחות הגבוהה של החברה ועמידה בתקינה הבינלאומית ובכללי ראשות התעופה האזרחית בישראל.
 
רמי מרום, סמנכ"ל למבצעי קרקע בק.א.ל, מסר כי הבדיקות כללו את כל פעילות הקרקע של החברה לרבות נוהלי הטיפול במטען, בדגש על מטענים מתכלים, בקירור, חומרים מסוכנים והטסת בעלי חיים, נוהלי בניית המטען לקראת העמסתו למטוס ופריקתו ונוהלי העבודה בצד האווירי בדגש על נוהלי העמסת או פריקת המטוסים, נוהלי הטיפול בציוד המוטס ונוהלי ההכשרות וההדרכות של העובדים.
 
לדברי מרום, הליך ההכנות לקבלת התקן נמשך כשנה וחצי אשר במסגרתו הוקם מערך לביקורת איכות ושודרג מערך הספרות המקצועית של החברה.
 
מהחברה נמסר כי על מנת לשמור על התקן תידרש ק.א.ל לעבור מבדק אחת לשנתיים. במסגרת ההיערכות החדשה מונה סמנכ"ל הכלכלה של החברה, יעקב מזרחי, לאחראי על מערכת בקרת האיכות של החברה.