חברת DHL בחרה בזוכים בפרס החדשנות

פרס החדשנות של החברה הוענק לסופרמרקטים המאופיינים בטכנולוגיית RFID, אוניות בעלות מפרשי עפיפון ורובוט לפירוק משטחים


00:00 ,24.12.2008 מאת: מערכת פורט2פורט

פרס החדשנות של החברה הוענק לסופרמרקטים המאופיינים בטכנולוגיית RFID, אוניות בעלות מפרשי עפיפון ורובוט לפירוק משטחים
 
פרס החדשנות של החברה מוענק בשלוש קטגוריות: "הלקוח החדשני ביותר", "העובד החדשני ביותר" "והמדען הצעיר החדשני ביותר". הקריטריונים לזכייה בפרס הם יצירתיות וחשיבה יזמית. 
 
חברת הלוגיסטיקה מטרו איי ג'י קבלה פרס כאחד הלקוחות החדשניים ביותר של DHL. כחלק מיוזמת החנות העתידית של החברה בצרפת, היא ביצעה את הפריסה הגדולה ביותר מסוגה של מערכת RFID (Radio Frequency Identification), בשיתוף פעולה הדוק עם DHL. חברת "מטרו" דואגת למשלוח משטחים המסומנים בתוויות, עבור 89 סופרמרקטים הפועלים בשיטת "שלם וקח" שפיתחה החברה, ובכך מגבירה את השקיפות בפעולות ההובלה ומאפשרת הפחתת עלויות ללקוח.
 
בקטגוריה "העובד החדשני ביותר" זכו עובדים משלוש יבשות. סופרייה ראו פאטווארדהאן מ DHLאקספרס גרמניה ואשיש סקסינה מ-DHL אקספרס סינגפור קיבלו פרס עבור פרויקט ה-"eMailship" שלהם, המאפשר ללקוחות של DHL לשלוח את הזמנת המשלוחים שלהם באופן אלקטרוני. למעלה מ-100,000 פריטי דואר כבר טופלו תוך שימוש בשירות זה.
 
פרסים נוספים הוענקו  להרמן פרנק, עובד DHL בגרמניה, שהמציא רובוט למשטחים המאפשר לצוותי DHL לפרוק משטחים באופן מהיר יותר במחסנים, ולאמריקנים, ג'רי הנסי וארין היוצ'לו, אשר פיתחו מערכת הנשלטת באמצעות  קול ומאפשרת ללקוחות לקבל מידע ממוכן אודות מצב המשלוח שלהם.
 
פרס ל"מדען הצעיר היוזם ביותר" הוענק לשון ווילאמס מה-Boston School of Management. הוא פיתח מודלים מתמטיים לייעול שיטת רישום ומיקום המלאי במחסן. עוד הוצגה המצאתו של דאפן וורייג בסרט המתעד עפיפון ענק שגורר אנייה ממש כמו גלשן רוח. שיטת כוח ההנעה באמצעות הרוח, אשר פותחה על ידי מנכ"ל SkySails GmbH הפכה מאז להמצאה עם פטנט בינלאומי.