יו"ר ומנכ"ל UPS העולמית: "הכלכלה העולמית לא תשתקם ללא סחר גלובלי"

סקוט דייויס ציין בדבריו במהלך הפסגה הכלכלית בדטרויט כי אחת מכל חמש משרות בארה"ב קשורה בייצוא סחורות ומוצרים


00:00 ,22.06.2009 מאת: מערכת פורט2פורט

סקוט דייויס ציין בדבריו במהלך הפסגה הכלכלית בדטרויט כי אחת מכל חמש משרות בארה"ב קשורה בייצוא סחורות ומוצרים
 
"הסחר הגלובלי מהווה כוח משמעותי וחיובי בהיחלצות העולם מהמיתון העמוק בו הוא נמצא. העולם לא יצליח להיחלץ מהמשבר הכלכלי אלא אם מדינות ימשיכו לקיים ביניהן מסחר. הכלכלה העולמית לא תשתקם אם לא יתקיים סחר בין מדינות". כך אמר סקוט דייויס, יו"ר ומנכ"ל חברת משלוחי האקספרס העולמית UPS.
 
בהרצאה שנשא דייויס לפני אנשי ממשל ועסקים בפסגה כלכלית בדטרויט ציין דייויס כי אחת מכל חמש משרות בארה"ב קשורה בייצוא סחורות ומוצרים וכי 57 מיליון אמריקאים עובדים בחברות המעורבות בסחר בינלאומי.
 
דייויס הסביר כי בכדי לסייע לסחר הגלובלי להמשיך ולהניע את הכלכלה העולמית על ממשלות לקיים שלושה תנאים: בראש ובראשונה, אמר דייויס, מדינות חייבות לשמור על סחר הוגן ולהקל עד כמה שאפשר על החברות. כמו כן, הוסיף, הכרחי להמשיך לנצל טכנולוגיות קיימות ולהמציא טכנולוגיות חדשות על מנת לאפשר תנועה חלקה ומהירה של סחורות ברחבי העולם. לדבריו, "בעידן הכלכלה הגלובלית יתרון יחסי משמעותו להציע את המוצר הנכון, במקום הנכון ובעלות הנכונה. לכן, חשוב שלטכנולוגיות החדשות תהיה היכולת 'לראות' את תזוזת הסחורות ברחבי העולם, באמצעות כלי מעקב ובקרה".
 
לבסוף, אמר דייויס, צריך להשקיע בתשתיות אשר ייתנו מענה לצרכים הלוגיסטיים של שינוע הסחורות באוויר, בים וביבשה.
 
"סחר גלובלי הינו אחד ממנועי הצמיחה של הכלכלה העולמית", אמר דייויס. "הוא משנה חיים, מקטין את הסיכוי לעימותים בין מדינות, מעלה את המוטיבציה ומקנה את האמצעים לטיפול בנושאים שנמצאים על סדר היום של כולנו. אנחנו חייבים לעשות הכל כדי שזה יצליח. עתיד הכלכלה העולמית תלוי בזה".