יו"ר ועדת הכלכלה קורא להיאבק ליישום מדיניות "שמיים פתוחים" כבר ב- 2006

יו”ר ועדת הכלכלה, ח”כ אמנון כהן, בועידת ישראל לעסקים: לתקן את חוק ההסדרים ולהפקיע משר התחבורה את הסמכות למנוע כניסת חברות תעופה זרות שיוזילו מחירי טיסות ויגדילו את מספר התיירים לישראל


00:00 ,06.12.2005 מאת: מערכת פורט2פורט

יו”ר ועדת הכלכלה, ח”כ אמנון כהן, בועידת ישראל לעסקים: לתקן את חוק ההסדרים ולהפקיע משר התחבורה את הסמכות למנוע כניסת חברות תעופה זרות שיוזילו מחירי טיסות ויגדילו את מספר התיירים לישראל; ”איאבק יחד עם שר התיירות ליישום מדיניות `שמיים פתוחים` כבר בשנת 2006. הוזלת מחירי הטיסות חיונית לגידול במספר התיירים ולהתאוששות ענף המלונאות”
 
יו”ר ועדת הכלכלה, ח”כ אמנון כהן, שהשתתף בפאנל בנושא תיירות בועידת ישראל לעסקים, חיזק את ידיו של שר התיירות אברהם הירשזון, במאבקו להוציא מידי שר התחבורה את הסמכות לאשר כניסת חברות טיסה זרות לישראל. לדבריו, כיו”ר ועדת הכלכלה, יילחם יחד עם הירשזון לשינוי חוק ההסדרים כך שכבר בשנת 2006, תצטרף ישראל לרוב מדינות המערב במדיניות ”שמיים פתוחים”, שתאפשר הוזלה משמעותית של מחירי הטיסות לישראל.
 
לדברי ח”כ כהן, רק הוזלה משמעותית של חבילות תיור לארץ יביאו לגידול משמעותי בתיירות הנכנסת ויוציאו את ענף המלונאות מקיפאונו. ”יש לדאוג קודם כל לפרנסתם של כ 85,000 מועסקים בענף ולא להיכנע ללחץ של בעלי הון אינטרסנטים”, אמר ח”כ כהן והוסיף כי הוא דורש משר התחבורה להוסיף לאלתר 50 תקנים למפקחי טיסות שיאפשרו לבדוק את חברות התעופה הנכנסות בהתאם לדרישות ארגון התעופה הבינלאומי. ”כיום לרשות מנהל התעופה האזרחית עומדים רק תקן וחצי של מפקחי תעופה, כך שאין באפשרותם לבדוק את בטיחות המטוסים וכשירות הטייסים הנוחתים בארץ. משרד התחבורה צריך להיערך לפתיחת שוק התעופה, כך שישראל תוכל להתחרות במדינות כמו טורקיה ויוון, אליהן מגיעים עשרות מיליוני תיירים מדי שנה”, אמר ח”כ כהן. לטענתו, אין סיבה שלישראל לא יגיעו בכל שנה למעלה מעשרה מליון תיירים, בעוד שכיום בהשוואה לטורקיה ויוון היא משיגה את התשואה הנמוכה ביותר ביחס להוצאותיה על תיירות.
 
יו”ר ועדת הכלכלה הוסיף כי עידוד התיירות הנכנסת, שחיוני להמשך צמיחת המשק, מחייב שדרוג התחבורה הציבורית בארץ, והפיכתה לנגישה וידידותית יותר לתיירים, כמו גם השקעה מסיבית של המדינה במיזמים תיירותיים, פיתוח וחיזוק הערים החשובות לתיירות הנוצרית, הקמת בתי מלון, פתיחת שדה תעופה בינלאומי באילת, הגנת התייר מהפקעת מחירים, שיווק חב` תיור לקהלי יעד ברורים, ועידוד תיירות כפרית בפריפריה. ח”כ כהן קרא לממשלה לטפח במיוחד שת”פ עם המגזר העסקי בפיתוח מיזמים תיירותיים בפריפריה, בדומה למודל הטורקי שהצליח להביא למדינה זו עוד מיליוני תיירים.