יישום תקנה 507, בנושא קליטת חומ"ס בממן, נדחה ב- 3 חודשים

מר אילן שחר, יו"ר פורום מטען אוויר, מוסר כי בהמשך לפנייתו של הפורום בנושא תהליך קליטת מטענים מסוכנים בממ"ן, אל מנהל התעופה האזרחית, מסתמן כי יישום התקנה יידחה בשלושה חודשים. עוד נמסר כי מייד עם תום העצומים במשרדי הממשלה, ייפורסמו שמות


00:00 ,08.05.2003 מאת: מערכת פורט2פורט
מר אילן שחר, יו"ר פורום מטען אוויר, מוסר כי בהמשך לפנייתו של הפורום בנושא תהליך קליטת מטענים מסוכנים בממ"ן, אל מנהל התעופה האזרחית, מסתמן כי יישום התקנה יידחה בשלושה חודשים. עוד נמסר כי מייד עם תום העצומים במשרדי הממשלה, ייפורסמו שמות החברות שקיבלו היתר להכשיר ולהסמיך יצואנים לטיפול בחומרים מסוכנים.

בנוסף, יצואנים לא מעטים מאחסנים ציוד המורכב ונשלח ללקוחות בחו"ל באמצעות החברות הלוגיסטיות ו/או נציגיהן באמצעות 'מיקור חוץ' (Outsourcing). מר שחר מציין כי בגלל המורכבות והחוקיות, הרי שנושא זה הועבר לעיונו של יועץ משפטי בכדי שיקבע את התוקף והחוקיות של ייפוי הכח המועבר על ידי היצואן.

כזכור, התקנה, שאמורה הייתה להכנס לתוקף החל מתחילת יוני 2003, קובעת כי כל משלוח של חומרים המוגדרים כמסוכנים ילווה בהצהרת יצואן אשר עבר הכשרה מתאימה לטיפול בחומרים מסוכנים, זאת בנוסף לאישורים מטעם המשלח. כאמור, יישום ההחלטה נדחה בשלושה חודשים.
יישום תקנה 507, בנושא קליטת חומ"ס בממן, נדחה ב- 3 חודשים
לאחרונה החלו חברות המייצאות חומרים מסוכנים להיערך לתקנה החדשה ולשלוח את עובדיהן להשתלמויות. מר שחר מוסיף כי יקח זמן לא מועט עד אשר יוכלו מירב היצואנים להכשיר את עובדיהם – זאת מכיוון שכמות הקורסים מוגבלת, ומספר היצואנים אשר ייאלצו לעבור את ההשתלמות גבוה. ההדרכה וההסמכה מחייבים השתלמות בהיקף של כ- 40 שעות לימוד.