מנהל רשות החברות הממשלתיות ייפגש עם נציגות עובדי אל על בעניין ההפרטה

ניסיון ליישב את המחלוקת בעניין הפרטת אל על ייעשה מחר בפגישה שתתקיים בין מנהל רשות החברות הממשלתיות אייל גבאי, לנציגות עובדי אל על בראשות מיכאל כוכבי. זה יהיה המפגש הראשון בין הצדדים מאז אמר גבאי בתחילת החודש כי יש בכוונת המדינה להפריט את אל על כבר במאי 20


00:00 ,19.02.2003 מאת: מערכת פורט2פורט
ניסיון ליישב את המחלוקת בעניין הפרטת אל על ייעשה מחר בפגישה שתתקיים בין מנהל רשות החברות הממשלתיות אייל גבאי, לנציגות עובדי אל על בראשות מיכאל כוכבי. זה יהיה המפגש הראשון בין הצדדים מאז אמר גבאי בתחילת החודש כי יש בכוונת המדינה להפריט את אל על כבר במאי 2003.

לאחר הודעתו של גבאי, הבהירה נציגות עובדי חברת אל על כי תתנגד להפרטה אם לא תתבצע תוך הידברות עמה, ואף תנקוט צעדי מחאה עד כדי השבתת החברה. ביום שני התכנסה נציגות העובדים ודנה בעניין זה.

הנציגות מעמידה כמה תנאים מקדימים, כדי שעובדי אל על ישתפו פעולה בהליך ההפרטה. העובדים החוששים כי במסגרת ההפרטה יפוטרו 1,000 עובדים, תובעים כי הממשלה תעמוד בהתחייבותה להזרים כ- 130 מיליון שקל לקופת הפיצויים של החברה; זכויותיהם הסוציאליות יישמרו גם לאחר ההפרטה; יקבלו אופציה לרכוש מניות של החברה בתנאים מועדפים.

בשבוע שעבר אמר גבאי כי ידוע לו שנציגות העובדים למדה את המודל של הפרטת חברת התעופה הגרמנית לופטהנזה; תהליך זה בוצע בשיתוף פעולה עם עובדי לופטהנזה, שאף קיבלו אופציות לרכישת מניות במחיר מועדף.

"לדעתי, עובדי אל על לא מתכוונים להיאבק נגד הפרטת החברה", אמר גבאי. "אני מפרש את דבריהם כאמירה 'תכירו בעיקרון שמגיע לנו; תנו כסף לקרן הפיצויים ובואו נדבר על הדברים האחרים'".