מפגש ראשון של צוות עבודה משותף לרש"ת ונציגי האוכלוסיה הערבית בישראל

הצוות הוקם ביוזמה משותפת של הפורום להסכמה אזרחית ורשות שדות התעופה, כדי לבחון במשותף דרכים לשיפור השירות וההתנהלות מול הערבים אזרחי ישראל בשדות התעופה ובמעברי הגבול


00:00 ,11.04.2006 מאת: מערכת פורט2פורט

לראשונה הוקם צוות עבודה משותף לרשות שדות התעופה ונציגים מהאוכלוסיה הערבית בישראל; הצוות הוקם ביוזמה משותפת של הפורום להסכמה אזרחית ורשות שדות התעופה, כדי לבחון במשותף דרכים לשיפור השירות וההתנהלות מול הערבים אזרחי ישראל בשדות התעופה ובמעברי הגבול
 
במפגש הראשון השתתפו מנכ"ל רשות שדות התעופה, גבי אופיר, מנהל נתב"ג, זאב שריג, ומנהלי חטיבות ובכירים ברשות שדות התעופה שאירחו אנשי עסקים, אקדמיה, חינוך ואישי ציבור- כולם ערבים אזרחי ישראל. בראש הנציגות הערבית במפגש עמדו, בין היתר, טלאל אל קרינאווי, אברהים אבו שינדי, אחמד עפיפי, סאלם ג'ובראן, ד"ר רמזי חלבי, רוג'ט חינאווי, אחמד חיג'אזי, עורסאן עידאת, ג'לאל אבו טועמה וד"ר יונס אבו רביע.
 
אופיר ושריג הדגישו את מחויבותם לשותפות מלאה בתהליך, כאשר כל אנשי הצוות כולם יעשו כל מאמץ אפשרי כדי להבין את מצוקות האחר. כן ציינו כי הם מגיעים לתהליך בפתיחות מלאה ביחד עם העובדה שכמות התלונות בנושא בשנה האחרונה ירדה באופן משמעותי.
 
לאחר שהמשתתפים ביטאו תחושות והתנסויות אישיות, והעלו רעיונות והצעות הוחלט על הקמת צוות משותף מצומצם, שיכין תוכנית עבודה דו שנתית, תוך התמקדות בשלושה נושאים מרכזיים: הנושא הביטחוני, הנושא החינוכי - המשך והרחבת הקשר עם מוסדות חינוך ערביים, והנושא השלישי- יצירת קשר עם ארגונים וגופים קהילתיים במגזר הערבי.
 
מפגש זה הינו המשך לפעילות מנכ"ל הרשות עם המגזר הערבי. לפני חמישה חודשים נפגש אופיר עם משלחת של 160 אנשי חינוך ערביים, מפקחים, מנהלי בי"ס ונכבדי העדה הדרוזית ועדה בדואית במסגרת יום היכרות והידוק הקשרים. כמו כן דאג אופיר לשיפור שירות לאוכלוסיה הערבית בנתב"ג ובמעברי הגבול דרך הקמת יחידה האחראית על קשר עם בני המיעוטים תוך סיוע בהתמצאות, הכוונה והדרכה של הנוסעים דוברי הערבית.