"סוויס ארגוס" – שירות חדש של חברת התעופה סוויס

מחברת סוויס נמסר כי ב- 1 באפריל 2003 תשיק חברת סוויס מטענים שירות חדש – "סוויס ארגוס". השירות החדש מספק הגנה למשלוחים רגישים אשר חשופים לסכנת גניבה, זיוף או מרמה


00:00 ,13.03.2003 מאת: מערכת פורט2פורט
מחברת סוויס נמסר כי ב- 1 באפריל 2003 תשיק חברת סוויס מטענים שירות חדש – "סוויס ארגוס". השירות החדש מספק הגנה למשלוחים רגישים אשר חשופים לסכנת גניבה, זיוף או מרמה.
 
מחברת סוויס נמסר כי מאחר וגניבות עולות לענף הובלת המטענים ממון רב מדי שנה, הן ישירות כתוצאה מאובדן הסחורות עצמן, והן כתוצאה ממעשי זיוף, מרמה ושימוש בלתי הולם בסחורות ובתכולתן הרי שבין הנפגעים ניתן למנות לא רק את שולח המטען והנמען, אלא גם את חברות השיגור, התעופה והביטוח. לכן, פיתוח אמצעי הגנה יעיל נגד גניבות הינו אינטרס של כל הצדדים הנוגעים לתחום. וזו בדיוק הסיבה לכך שבסוויס מטענים שקדו על פיתוחו של "סוויס ארגוס".
 
עוד נמסר כי הניסיון מלמד שטלפונים ניידים, תכשיטים, מוצרי אופנה, שעונים, אבנים יקרות, חפצי אמנות, תקליטורים, DVD, תוכנות מחשב ותרופות יקרות – הינם מוצרים הנמצאים בסיכון גבוה. עליהם יש להוסיף גם מוצרים יחודיים (עבודות דוקטורט למשל) שאבדנם עלול לגרום נזק רב לבעליהם, וכן, אבטיפוס של מוצרים, שלעתים קרובות קמים להם לפתע חיקויים וזיופים בשוק האפור.
 
מחברת סוויס נמסר כי תודות לשיטת האחסון המתוחכמת, לפיקוח, לנהלי ההטענה ולאופן ביצועה, יכול שירות "סוויס ארגוס" לספק הגנה מפני גניבות, העולה על ההגנה הניתנת בכל שירות משלוחים אחר ומלווה את המשלוח מעת קבלתו ועד הגעתו ליעד.
 
שירות ה"סוויס ארגוס" כולל :
 • הגנה משופרת נגד גניבות ואמצעי בטיחות לאורך כל המסלול: מן המקור אל היעד, דרך תחנת המעבר.
 • שיטות אחסון, פקוח והטענה מתוחכמות, כולל הטסה בקונטיינרים סגורים ב- SEALS.
 • בדיקות אבטחה לפני ההמראה ולאחר הנחיתה. המטען יאוחסן בביטחה עד למועד ההמראה, במקום המיועד לכך, הניתן לנעילה, ושהגישה אליו נתונה לצוות מצוצמם בלבד. המטען ייבדק שוב לפני הכנסתו לקונטיינר החתום לקראת הטענתו על המטוס, כדי לוודא שוב את שלומו ושלמותו.
 • אחסון במקום מאובטח (מחסן שמור) בכל יעדי SWISS.
 • שמירת סודיות וחשאיות. הצוות המקצועי והמיומן, המחוייב לחשאיות מוחלטת, יעמוד לרשות הלקוחות מעת קבלת הסחורות.
 • שימוש במערכת Match המשלבת מעקב מקוון אחר מטענים. אנשי סוויס מטענים יוודאו שפרטי המטען יעודכנו באופן מיידי במערכת ה-Matc – העוקבת אחרי מטענים, כך שניתן לעקוב באופן מקוון באמצעות אתר האינטרנט www.swissworldcargo.com אחר המטען, בכל שלבי המשלוח – עד הגעתו ליעדו.
 • איכות משופרת ורמת טיפול גבוהה במטענים. למעשה, המטען יימסר לנמען רק לאחר שהחברה ווידאה שהוא שלם ובאותו מצב שהיה בעת שהופקד בידיה.
 • טיפול נפרד בניירת.
 • מתן עדיפות בקבלת מקום והתחייבות להטסה על-פי ההזמנה. למטעני "סוויס ארגוס" נשמר מקום פנוי בטיסות עד 48 שעות לפני ההמראה.
 • הורדת הסיכון לאובדן או לנזק עד לרמת המינימום.
 • טיסות המשך מתאימות כל רחבי העולם. שירות "סוויס ארגוס" פועל בלמעלה מ-150 יעדים על פני יותר מ-80 מדינות.
 • רשת זו של שירותי תובלה אווירית נתמכת על ידי קווי משאיות יומיים הפרוסים בין מרכזי העסקים העיקריים.
 
מחברת סוויס נמסר בנוסף כי את שירות "סוויס ארגוס" ניתן לקבל במחירים השווים למחירי שירות ה- X-Presso. עבור משלוחים קבועים ניתן יהיה לקבל מחיר מיוחד. על מנת לאפשר את אבטחת המשלוח לאורך כל שרשרת ההובלה – כל משלוח אשר יאוחסן בממן במחסן שמור, יישלח ליעד הסופי בשירות "סוויס ארגוס". לפיכך, בסוויס מטענים מבקשים מהסוכנים, אשר ידוע להם שהמשלוח מאוחסן במחסן שמור, לעדכן את החברה בדבר,זאת כדי שניתן יהיה לטפל באופן יעיל בכל סידורי המשלוח.