רש"ת נערכת ל"רכבת אווירית" להטסת כ-15 אלף חסידי ברסלב

החסידים, אשר יעלו על קברו של רבי נחמן מברסלב, יאכלסו כ-80 טיסות שיצאו לאומן שבאוקראינה ערב ראש השנה. חבילות המזון הכשר של החסידים יישלחו דרך מסוף המטענים בנתב"ג


00:00 ,18.09.2008 מאת: מערכת פורט2פורט

החסידים, אשר יעלו על קברו של רבי נחמן מברסלב, יאכלסו כ-80 טיסות שיצאו לאומן שבאוקראינה ערב ראש השנה. חבילות המזון הכשר של החסידים יישלחו דרך מסוף המטענים בנתב"ג
 
במהלך הימים 24.09.08 עד ה-29.9.08 יטוסו כ-15 אלף חסידים ב-80 טיסות היוצאות למסע החג המסורתי שעיקרו תפילות ראש השנה על קברו של הצדיק רבי נחמן מברסלב. על פי הערכת רש"ת, ימי השיא יהיו ה-25.9.08 עם 17 טיסות יוצאות וה-28.9.08 עם 20 טיסות יוצאות.
 
נמל התעופה בן גוריון נערך למבצע "רכבת האווירית" ליציאתם ולחזרתם ארצה של חסידי ברסלב (אשר תיערך בין התאריכים 07.10.08 - 02.10.08), ההיערכות נסמכת על הניסיון רב השנים שנצבר בנתב"ג, בחטיבת השירות לנוסע בנמל התעופה בן גוריון בשיתוף הרב של נתב"ג, הרב אלמליח.
 
במסגרת ההיערכות, יינתן מענה ייחודי לצורכי הנוסעים במגוון שירותים הכוללים: מתחמים ייעודיים לרישום לטיסות, בידוק ביטחוני, הקצאת דלפקי שירות ייעודיים, הצבת סדרנים להכוונה ושמירה על הסדר הציבורי, הטסה מרוכזת של מזון כמטען נלווה למסע לאומן, הקצאת דלפקי ביקורת גבולות יעודיים, הכוונה לאזורי תפילה, הקצאת משרדי תפעול לסוכני הנסיעות ועוד. באופן חריג ייפתח הבידוק הביטחוני לטיסות לאומן 4 שעות לפני מועד ההמראה.
 
לאור הביקוש בהטסת חבילות מזון כשר על ידי החסידים יישלחו חבילות המזון דרך מסוף המטענים בנתב"ג ולא ככבודת נוסע. כל נוסע יהיה רשאי להעלות למטוס רק ארגז מזון אישי לצרכים מיידיים בתיאום עם חברת התעופה. היערכות נתב"ג ל"מבצע אומן" נעשית בשיתוף הגורמים המעורבים למסע- נציגי החסידות, סוכנויות הנסיעות, חברות התעופה, חברות שירותי הקרקע, שגרירות אוקראינה בישראל, מסוף המטענים, וחטיבות נתב"ג- חטיבת הביטחון, חטיבת השירות לנוסע, חטיבת התפעול וחטיבת האחזקה.