אילת: פרויקט פינוי שדה התעופה יוצא לדרך

עיריית אילת החלה במגעים עם יזמים להפעלת אטרקציות במתחם הבילוי הזמני שיוקם בשטח שדה התעופה המתפנה וישתרע על פני 145 דונם. מבנה הטרמינל לא ייהרס וישמש כמרכז תרבות


13:03 ,13.02.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

עיריית אילת החלה לעבוד באופן רשמי על פרויקט פינוי נמל התעופה בעיר, במטרה להפעיל במקום שימושי ביניים למשך 10 שנים למען התושבים, התיירים והמבקרים בשערה. עיריית אילת, באמצעות החברה הכלכלית, יצאה בימים אלה בקול קורא הפונה ליזמים ומפעילי אטרקציות תיירותיות, להציע הצעות להקים ולהפעיל אטרקציות בשטח המתפנה.

 

מעיריית אילת נמסר כי הפרויקט מציב בפני אילת הזדמנות יוצאת דופן להנגיש ולפתח את מרכז העיר ולחבר בין חלקיה השונים. בשנה הקרובה ייבנה ויושק בשטח שדה התעופה, מתחם בילוי שוקק חיים שיחבר את העיר ויעניק לתושבים ולמבקרים בה, חוויה תרבותית ואטרקטיבית. קדם לכך הליך שיתוף הציבור אשר בחר בתרבות ואומנות.

 

נציין כי עיריית אילת החליטה כי מבנה הטרמינל ששירת נאמנה את תושבי העיר עשרות בשנים יישאר עומד על תלו וישמש מרכז תרבות. ״מדובר במבנה היסטורי, שחשוב לשמר לדורות הבאים, כנכס עירוני מרכזי״, אמר ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי.

 

שטח השדה, המשתרע על פני כ-800 דונם, מחולק לשלושה חלקים. מרכז השדה מיועד למלונות, מגורים ושטחי ציבור וישווק על ידי רשות מקרקעי ישראל (רמ״י), חלקו הצפוני של השדה נבחנים שימושי תעסוקה עם שילובים נוספים. השימושים הזמניים במתחם, יתחברו לתכנון העתידי שמבצעת רמ״י.

 

כחלק מהמהלך ההיסטורי, עד להשלמת התכנון והשיווקיים, חלקו הדרומי של שדה התעופה המתפנה, המשתרע על פני 145 דונם, יהפוך למתחם פנאי מרכזי וייחודי, המחובר לקהילות השונות בעיר, יהווה בית לתרבות ואמנות ויציע מתחמי פופ-אפ, בילוי ואטרקציות, מלונאות ברת השגה ועוד, במטרה לחזק את אילת כמעצמת התיירות של ישראל.

 

בהמשך יפורסמו קולות קוראים ומכרזים ליתר המתחמים שיפעלו במקום. בינתיים, הדבר הראשון שיקרה בשטח הוא פריצת כבישים של רחובות מרכזיים בעיר שלמעשה יעברו דרך שדה התעופה- רחובות חטיבת הנגב והבורסקאי ומסלול רגלי משדרות התמרים לצד התיירותי.