ביירות: שיא יומי בתנועת הנוסעים היוצאים משדה התעופה

עם סיום חג הקורבן נרשם עומס גדול בתנועת הנוסעים בשדה התעופה הבינלאומי היחיד במדינה. לטענת הרשויות במהלך יוני ויולי חלה עלייה של 8% בתנועת התיירות בשדה


09:45 ,18.08.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

ריא אלחסן, שרת הפנים הלבנונית, מסרה כי ביום שישי נרשם מספר שיא בתנועת הנוסעים היוצאת מנמל התעופה הבינלאומי ע״ש רפיק אלחרירי בביירות. לפי השרה, בסך הכול יצאו משדה התעופה 22,800 נוסעים ביום שישי. העלייה בתנועת הנוסעים היוצאים החלה להתגבר כבר ביום רביעי שעבר עם סיום חופשת חג הקורבן אולם בשישי נרשם השיא. הדבר גרם לעומס גדול ולתסכול מצד הנוסעים שנאלצו להמתין בממוצע כשלוש שעות עד לסיום כל שלבי תהליך העלייה למטוס.

 

אלחסן שהייתה מודעת לזעם של הנוסעים התנצלה בפניהם באמצעות חשבון הטוויטר שלה והבטיחה כי השלטונות עושים מאמצים לייעול פעילותו של נמל התעופה הבינלאומי היחיד במדינה. לפני מספר שבועות נאלצה אלחסן להתנצל בפני הציבור לאחר סערה בעקבות העלאת סרטון לרשתות החברתיות על ידי זמרת ידועה בו היא הביעה תרעומת על העומס הגדול אותו חוותה בנמל התעופה. בלבנון טוענים כי העומס בנמל התעופה נובע בין השאר מעלייה של 8% ו-7% בתנועת התיירות הנכנסת במהלך החודשים יולי ויוני.