חברה בריטית תספק מערכות אבטחה ושיקוף לשדה התעופה החדש בדוחה

שווי המכרז הוא 100 מיליון אירו ובמסגרתו תספק חברת Smiths Detection שלל מכשירי שיקוף, מערכת בדיקת נוסעים ומטען לגילוי חומרי נפץ


00:00 ,28.03.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

החברה הבריטית Smiths Detection זכתה במכרז ענק, בשווי של 100 מיליון אירו, לאספקת מערכות שיקוף לאבטחת שדה התעופה החדש New Doha International Airport (NDIA) ההולך ומוקם בדוחה בירת קטאר.

החברה היא חלק מקבוצת Smiths Group המעסיקה 23 אלף עובדים ב-50 מדינות ברחבי העולם. היא מתמחה במתן פתרונות אבטחה לשוק הצבאי והאזרחי כאחד, בכלל זה גלאים לחומרי נפץ, חומרים כימיים וביולוגיים, חשיפת איומים רדיולוגיים וגרעיניים, סמים והברחות. במכרז בקטאר היא זכתה בסיוע השותף המקומי, חברתQatar Security Systems Co. (QSS) .

ההזמנה לשדה התעופה החדש של דוחה כוללת טווח רחב ומגוון של מכשירי שיקוף ומעקב אחר כבודה, מערכות בדיקת נוסעים, מערכות לבדיקת כבודה ומטען לגילוי חומרי נפץ, כלי נשק והברחות. בין המערכות שיסופקו על ידי החברה נכללים ציוד שיקוף, מערכות iLane וציוד מעקב.

השלב הראשון בהרחבת שדה התעופה הקיים של דוחה צפוי להסתיים בתחילת שנת 2013, אז צפוי השדה להגיע ליכולת קליטה של 24 מיליון נוסעים ושני מיליון טון מטענים בשנה.