יאט״א: הנזק לענף התעופה בירדן - 700 מיליון דולר

לפי תחזיות ארגון חברות התעופה הבינלאומי הנזק הכלכלי מאיים על המשך קיומן של 34 אלף משרות בממלכה ויוביל לירידה של כ-1.1 מיליארד דולר הכנסות אפשריות עבור הכלכלה הירדנית


09:57 ,17.05.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

לפי תחזיות ארגון חברות התעופה הבינלאומי (יאט״א), ההכנסות של חברות התעופה בשוק הירדני ירדו בכ-700 מיליון דולר במהלך שנת 2020, ויפחתו בשיעור של 52% בהשוואה לשנת 2019. הארגון ציין כי התפתחות זו הקשורה למשבר נגיף קורונה תאיים על יותר מ-34 אלף משרות בממלכה, ותוביל לירידה של כ-1.1 מיליארד דולר הכנסות אפשריות עבור הכלכלה הירדנית. הכנסות אלה נוצרות באופן ישיר על ידי מגזר התחבורה האווירית ובאופן עקיף באמצעות ענף התיירות הקשור למגזר תעופה.

 

לאור הירידה הצפויה בהכנסות, ראשי יאט״א קראו לממשלת ירדן להעניק תמיכה כלכלית למגזר התעופה המקומי, דבר ״שישמור על המשכיות עבודתו של המגזר בתקופה קריטית זו שכל העולם עובר״. בארגון הדגישו כי על הממשלה בעמאן לנקוט בצעדים מהירים להפחתת הנזק הכלכלי בכדי להבטיח רמת נזילות מספקת של חברות התעופה וחברות תומכות. בין הצעדים שהומלצו במסגרת זו: הפחתה או ביטול של אגרות, מיסים וחיובים המוטלים על השימוש בשדות התעופה ושירותי בקרה אווירית; הפחתה, דחייה או פטור של כל המסים, העמלות והחיובים שהטילה הממשלה על ענף התובלה האווירית.