נתב״ג: מסלול ההמראות הראשי ייסגר לחודש לצורך עבודות

מסלול 08-26 ייסגר לפעילות תעופתית בין התאריכים 27 באוקטובר ועד ה-5 בדצמבר. רש״ת: העבודות יבוצעו עם תום עונת הנסיעות והטיסות העמוסה בנתב״ג. הודעה נמסרה ליישובי עוטף נתב״ג


12:46 ,09.09.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

רשות שדות התעופה הודיעה כי מסלול 08-26 - מסלול ההמראות הראשי של נמל התעופה בן גוריון - ייסגר לפעילות תעופתית בין התאריכים 27 באוקטובר ועד ה-5 בדצמבר, וזאת לצורך עבודות תחזוקה תקופתיות. מסלול זה נסגר בעבר לצורך תחזוקה בשנת 2010. נציין כי אורכו של מסלול זה הינו כארבעה קילומטרים. 

 

מרש״ת נמסר כי ״סגירת המסלול לצורך עבודות תחזוקה חיונית לבטיחות הטיסה ותיעשה עם תום עונת הנסיעות והטיסות העמוסה בנתב״ג״. עוד נמסר כי בזמן העבודות על המסלול יחול שינוי בתבנית התפעול בנתב״ג, וכי הודעה על כך נמסרה ליישובים בעוטף נתב״ג.

 

מועד ביצוע עבודות התחזוקה על המסלול נקבע כאמור עם סיום חגי תשרי, כך שהעבודות תבוצענה בתקופה המאופיינת בירידה חדה בפעילות התעופתית, ולפני תחילת החורף והגשמים, מה שיאפשר ביצוע העבודות ברצף, באופן שיבטיח עמידה בלוח זמנים קצר.

 

במהלך סגירת מסלול 08-26, יפעל נתב״ג בתבנית תפעול בהתאם לשיקולי בטיחות הטיסה. מרש״ת נמסר כי ״רשות שדות התעופה תעשה כמיטב יכולתה לקצר את לוחות הזמנים בתקופת העבודות והחזרה לתבנית התפעול כפי שהייתה ערב תחילת העבודות״.