צפי לתנועת שיא בשדה התעופה הבינלאומי של דובאי

פול גריפית, מנכ״ל חברת נמלי התעופה של דובאי, צופה כי עד סוף שנת 2018 ישתמשו בשדה התעופה קצת למעלה מ-90 מיליון נוסעים. ענף התעופה זוכה להשקעה רחבה בתשתיות מצד ממשלת דובאי


09:37 ,15.11.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

שדה התעופה הבינלאומי של דובאי צפוי לרשום מספר שיא של נוסעים השנה, וזאת לאחר שרשם חודשים בעלי פעילות מהעסוקה שידע במהלך השנים האחרונות. ״קצת מעל 90 מיליון נוסעים צפויים להשתמש בשדה התעופה הבינלאומי של דובאי בשנת 2018״, אמר פול גריפית, מנכ״ל חברת נמלי התעופה של דובאי, במהלך כנס בנושא תעופה שנערך באמירות.

 

ממשלת דובאי מתעדפת את ענף התעופה ומשקיעה בתשתיות ובהרחבתן וזאת בשל השפעתו על מגזרים כלכליים אחרים, בעיקר תיירות, אשר משפיעה גם על ענפי הקמעונות והפנאי, וכן על ידי יצירת מקומות עבודה, קידום השקעות ויצירת הזדמנויות עסקיות למפעלים קטנים ובינוניים.

 

מספר הנוסעים שעברו בשדה התעופה הבינלאומי, המהווה אחד ממקורות ההכנסה העיקריים של דובאי, עלה ב-5.5% ל-88.2 מיליון דולר בשנה שעברה. נמל התעופה של דובאי נחשב לאחד משדות התעופה הבינלאומיים העמוסים ביותר בעולם, ועברו בו 7.2 מיליון נוסעים בספטמבר האחרון. בכך הגיע המספר הכולל של הנוסעים שהשתמשו בשדה התעופה ל-67.5 מיליון נוסעים במהלך תשעת החודשים הראשונים של השנה הנוכחית.