שלוש חברות תעופה זרות הוזהרו לאחר שהתגלה כי טייסיהן לא הקפידו לנעול את דלת תא הטייס

בביקורות שערך אגף הביטחון במשרד התחבורה במטוסי החברות הזרות ומדיווחי נוסעים, התברר כי טייסיהן של שלוש חברות התעופה הזרות, JAT היוגוסלבית, "מונרק" הבריטית ו"אונור אייר" התורכית, אינם מקפידים לנעול את דלת תא הטייס במהלך טיסותיה לישראל וממנה וזאת בניגוד לנוה


00:00 ,10.11.2002 מאת: מערכת פורט2פורט
שלוש חברות תעופה זרות הוזהרו על ידי מינהל התעופה האזרחית במשרד התחבורה לאחר שהתגלה כי טייסיהן לא הקפידו לנעול את דלת תא הטייס כמתחייב מהנוהלים.

בביקורות שערך אגף הביטחון במשרד התחבורה במטוסי החברות הזרות ומדיווחי נוסעים, התברר כי טייסיהן של שלוש חברות התעופה הזרות, JAT היוגוסלבית, "מונרק" הבריטית ו"אונור אייר" התורכית, אינם מקפידים לנעול את דלת תא הטייס במהלך טיסותיה לישראל וממנה וזאת בניגוד לנוהלים.

ראש מינהל התעופה האזרחית, תא"ל (מיל') עמוס עמיר ערך היום שימוע לנציגי החברות הזרות. החברות הוזהרו כי אם טייסיהן לא יקפידו לנעול את דלת תא הטייס במהלך הטיסות, יופסקו טיסותיהן של חברות אלה לישראל.

ראש מינהל התעופה האזרחית חייב בנוסף את חברות התעופה להפיץ לצוותי המטוסים נוהל כתוב וברור, המחייב אותם לנעול את דלתות הטייסים במהלך הטיסה. החברות נדרשו להעביר העתקים של הנוהל לראש מינהל התעופה האזרחית.

דובר משרד התחבורה, אבנר עובדיה מסר כי בעקבות לקחים שהופקו מהתרסקות מטוסי אמריקן "איירליינס" על מגדלי התאומים בארה"ב, פירסם מינהל התעופה האזרחית הנחיות לכל חברות התעופה הטסות לארץ, המחייבות אותן לנעול את דלת תא הטייס לאורך כל שעות הטיסה.