ממחר: משאיות לא ייכנסו לנתיבי איילון בשעות הבוקר

כ-400 משאיות כבדות נהגו לנוע בין המחפים גלילות-חולות מדי יום. ממחר גם לא תתאפשר נסיעת משאיות בכביש 1 בין גינות סחרוב לשער הגיא, בשעות אחה"צ, ובין מחלף אדומים לגבעה הצרפתית בשעות הבוקר


00:00 ,31.01.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

ממחר (יום שלישי) תיאסר תנועת משאיות וכלי רכב כבדים במשקל של יותר מ-12 טון בנתיבי איילון בשעות הבוקר, בין השעות 06:00 ועד 09:30, בקטע שבין מחלף גלילות לבין מחלף חולות.זאת במסגרת "פיילוט" עליו החליט שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ.

במשרד התחבורה מציינים כי, בנתיבי איילון נוסעים בשעות הבוקר כ-6,000 כלי רכב בשעה, כ-400 מהם הם כלי רכב כבדים מעל 12 טון.

בנוסף לכך, ממחר תיאסר תנועת משאיות כבדות מעל 12 טון גם בכביש מס' 1 בין ירושלים לתל אביב, בקטע שבין צומת גינות סחרוב למחלף שער הגיא, בין השעות 15:00 אחר הצהריים ל-18:00 בערב. כמו כן, לא תותר תנועת משאיות כבדות בכביש מס' 1 בקטע שבין מחלף אדומים לצומת הגבעה הצרפתית בין השעות 06:30 ל-08:30 בבוקר.

השר כץ ציין כי, פרט לצירים אלה לא תותר נסיעת משאיות כבדות, בשעות הבוקר גם בדרכים הבאות: הכניסה לפסגת זאב מכביש 437 (שדרות סיירת דוכיפת), הכניסה למודיעין מכביש 443 (שדרות החשמונאים) והכניסה למכבים-רעות מכביש 443 (דרך יאיר פרג).

שר התחבורה מסר כי, אם ה"פיילוט" יצליח תיבחן אפשרות לאסור על תנועת משאיות בשעות הבוקר בכניסות נוספות למטרופולין תל אביב, במטרה להקל על גודש התנועה. הוא ציין כי, סגירת הצירים הראשיים לתנועת משאיות כבדות נועדה להפחית את גודש התנועה בכבישים ולצמצם את זיהום האוויר הנפלט ממשאיות. בנוסף לכך, היא צפויה להפחית את צריכת הדלק של כלי הרכב.

עוד נמסר ממשרד התחבורה כי, חברת נתיבי איילון והחברה הלאומית לדרכים (לשעבר מע"צ) השלימו הבוקר את הצבת התמרורים והשילוט האוסר על כניסת כלי רכב כבדים בשעות שנקבעו, בכל קטעי הדרך בהם מבוצע ה"פיילוט".

צוות היגוי משותף למשרד התחבורה, המשרד להגנת הסביבה וחברת אמ"י מתום, ילווה את ה"פיילוט" ויבחן את השפעותיו על שורה של מדדים תנועתיים, סביבתיים ובטיחותיים.