קונספט ״מסילות השלום״ קורם עור וגידים

פרויקט מסילות השלום בהובלתו של שר התחבורה הקודם ישראל כ״ץ הופך למציאות עם חתימת הסכמי השלום עם איחוד האמירויות ובחריין. על הפרק: הובלה יבשתית מערב הסעודית ועד לנמל חיפה


12:56 ,16.09.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

ישראל ואיחוד האמירויות חתמו אמש על הסכם שלום על מדשאות הבית הלבן. כמו כן התקיימה הצהרת שלום עם בחריין. נתניהו אמר בנאומו: ״זה אינו שלום רק בין מנהיגים אלא שלום בין עמים״. טראמפ: ״משנים את מהלך ההיסטוריה״

 

הסכם השלום עם איחוד האמירויות כולל את הסעיפים הבאים: ביסוס שלום, יחסים דיפלומטיים ונורמליזציה, יחסי המדינות תחת הצהרת האומות המאוחדות ועקרונות המשפט הבינלאומי, הכרה הדדית בריבונות ובזכות להתקיים בביטחון, בניית קשרי ידידות בין העמים ופתרון מחלוקות בדרכים של שלום. המדינות יפתחו שגרירויות אחת אצל השנייה, יפתחו ויקיימו עקרונות של שלום ויציבות, ימנעו כל פעולת טרור או פעילות עוינת נגד המדינה השנייה וימנעו כל פעילות כזו משטחן.

 

ישראל ואיחוד האמירויות יקיימו שיתופי פעולה בנושאי שלום, דיפלומטיה, רווחה, פיננסים והשקעות, תעופה אזרחית, תיירות, יזמות, מסחר וכלכלה, מדע, טכנולוגיה ופרוייקט חלל לצרכי שלום, איכות סביבה ותקשורת.

 

בהקשר המסחרי נזכיר כי בימים אלה נרקמים קשרי מסחר ענפים בין גורמים מישראל ואיחוד האמירויות. סרטון של משרד התחבורה מלפני כשנתיים העוסק ב״מסילות השלום״ וחיבורה היבשתי של ישראל לירדן וערב הסעודית מופץ בימים אלה בפייסבוק עם תרגום לערבית.

 

בסרטון ניתן לראות כיצד ניתן להוביל מטענים באמצעות הובלה יבשתית במשאיות או ברכבת מערב הסעודית דרך ירדן ונמל חיפה אל כל רחבי העולם. נציין כי ערב הסעודית אישרה לאחרונה לטיסות מישראל לעבור דרך השטח האווירי שלה אולם טרם נתנה את הסכמתה למעבר מטענים דרך היבשה.

 

לצפייה בסרטון של משרד התחבורה המופץ בימים אלה בפייסבוק עם כתוביות בערבית: