גידול של 44% במכולות המשונעות ברכבת בין הנמלים ברבעון הראשון

הרכבת שמה לה למטרה להכפיל את נפח המטען המשונע עד 2017. הצפי לסיכום 2015 עומד על שינוע של 100 אלף TEU בין הנמלים


11:19 ,17.05.2015 מאת: מערכת פורט2פורט

הנהלת רכבת ישראל פועלת לייעל את תחום הובלת המטענים, על מנת להגדיל משמעותית את נפח ההובלה, לשפר את איכות השירות ללקוחותיה, להוריד משאיות מהכבישים, לצמצם בתאונות דרכים ולחסוך בכספי ציבור.

 

בשנים האחרונות עמד נפח הובלת המטענים ברכבת ישראל על כ- 5%בלבד מסך הובלת המטענים בישראל, בעוד שבאירופה עומד נפח ההובלה ברכבות על אחוז. בהתאם לכך, ביצעה רכבת ישראל מספר פעולות, במספר מישורים, על מנת לשפר את השירות, להעלות את דיוק רכבות המטענים ולהגדיל את נפחי ההובלה. בנוסף, שמה לה החברה ליעד להכפיל את נפח הובלת המטענים עד לשנת 2017 ולשלש פעילותה בתחום זה עד לסוף העשור.

 

במסגרת זו, רכשה וקלטה חטיבת המטענים 110 קרונות שטוחים להובלת מכולות ונעשתה עבודת מטה קפדנית בנוגע ליעדי השירות, התפעול, האמינות, והדיוק והקמת חוזי שינוע מטענים עם חברות במשק הישראלי.

 

יצוין כי רכבת משא אחת נושאת מטען השווה למטענן של כ-62 משאיות כבדות.

 

בשנת 2014 הובילה רכבת ישראל כ-70 אלף TEU בין הנמלים. החברה צפויה לסיים את שנת 2015  עם הובלה של 100 אלף TEU בין הנמלים, גידול של 42% בהשוואה ל-2014.

 

ברבעון הראשון של 2015 נרשמה עלייה של %44 בכמות המכולות המשונעות ברכבת בקו חיפה-אשדוד בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, עם הובלה של 22,004 TEU. עמידה ביעדי דיוק רכבות המטענים עלתה מ%44 בממוצע, ל-%80-81 בשנים 2014-2015.

 

חל גידול משמעותי בהיקף פינוי אשפה על ידי רכבות משא. כמות ההובלה הוכפלה בשנת 2014 לעומת השנים הקודמות ותוכפל שוב במהלך שנה זו. פינוי האשפה על ידי רכבות המשא מביא הן לגידול בהכנסות הרכבות והן לתועלת ניכרת למשק, כתוצאה מהפחתה בכמות משאיות הזבל.

 

על מנת לשפר את השירות ולהגדיל את נפח ההובלה, מבצעת הרכבת  מיקוד ניהולי בקו חיפה-אשדוד; שמירת על קשר ישיר עם חברות הספנות  ולשכת הספנות; גמישות: ניהול, התאמת ללקוח, ניהול הלקוח, זמינות: הקמת יחידות שליטה בקרה והזמנות, ניהול זמן המסילה, טיפול מיידי בתקלות; הוספת רכבות בהתאם לצורכי הלקוח; עבודה בשיתוף פעולה עם המסופים באשדוד ובחיפה; בימי עומס בנמל - הנחה להובלה לחברה שמעבירה את המכולות מהנמל למסוף עורפי בחיפה במשאיות; ריכוז מאמצים להפעלת רכבות המשא, גם במהלך סגירות קווי רכבות הנוסעים.