העתיד כבר כאן

ביום העצמאות תקיים הרכבת הפנינג ותאפשר למבקרים הצצה חד פעמית בקו תל אביב-ירושלים, כולל מסע לתוך בטן האדמה


00:00 ,09.04.2013 מאת: מערכת פורט2פורט

רכבת ישראל תקיים הפנינג ייחודי לבילוי משפחתי ביום העצמאות ותאפשר הצצה לפרויקט ההנדסי הגדול ביותר המוקם כיום בישראל - הקמת הקו המהיר בין תל אביב וירושלים.

בין הפעילויות: מסע אל בטן האדמה, צעידה על גשרים תלויים, מיצג אור-קולי, מתחם מספרי סיפורים, תערוכת רכבות חשמליות ועוד.

הרכבת תפתח בחג, באופן חד פעמי, את אתר הקמת הקו המהיר בין תל אביב לירושלים ליום מיוחד של פעילויות לכל המשפחה. האירוע, תחת הכותרת "מסע אל העתיד", ייפתח בחינם לקהל הרחב בהרשמה מראש באתר הרכבת.

החוויה תחל במתחם מיוחד שיוקם באזור ההתכנסות במבוא חורון, הסמוך לפארק קנדה. המתחם יעוצב כרציף עתידני של הרכבת, ובו ייהנו המבקרים משפע של פעילויות, בהן תערוכת דגמי רכבות חשמליות בשיתוף מועדון הרכבות הישראלי, מתחם מספרי סיפורים ומתקני ג'ימבורי ומתנפחים.

המסע יצא מהרציף דרך אוהל ענק מוחשך, בו יוקרן מיצג רב-חושי, שיכין את המבקרים לחוויה העתידנית. שחקנים בדמויות פקחי רכבת וסדרנים ילוו את הנוסעים ברכבי ספארי פתוחים לנסיעה חווייתית של 40 דקות לאורך הקו, דרך המנהרות והגשרים.

פרויקט קו הרכבת המהיר, הינו אחד הפרויקטים ההנדסיים המורכבים בישראל, שיחבר את ירושלים לתל אביב בפחות מ-30 דקות. הקו צפוי להיפתח במהלך 2017.

אורך הקו הוא 57 ק"מ והוא כולל כ-4,000 מטר של גשרים כפולים, כולל גשר עמק איילון, שהוא הגשר הארוך בישראל (זוג גשרים באורך 1,260 מטר כל אחד), וגשר עמק הארזים, שהוא הגבוה ביותר בישראל (זוג גשרים בגובה 100 מטר). סך הכל ייכרו כ-20 אלף מטר של מנהרות כפולות, כולל המנהרה הכי ארוכה (מנחל יתלה לעמק הארזים, צמד מנהרות באורך 11,500 מטר כל אחד). שלוש מכונות כרייה ודיפון (בעלות של 20 מיליון אירו למכונה) מבצעות את הקטעים הארוכים של המנהרות. בירושלים תוקם תחנת הרכבת העמוקה בישראל, ובין חמש התחנות העמוקות בעולם, עם אולמות רציפים בעומק 80 מטר מתחת לפני הרחוב, כשמעליות מהירות יעלו את הבאים לרחוב.