חקי הראל שב לכהן כמנכ"ל רכבת ישראל

הראל השיב בחיוב לבקשת ראש הממשלה ושר התחבורה לשוב ולכהן כמנכ"ל רכבת ישראל. דירקטוריון רכבת ישראל החליט במקביל על הפסקת תהליך איתור מנכ"ל החברה


00:00 ,07.06.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

הראל השיב בחיוב לבקשת ראש הממשלה ושר התחבורה לשוב ולכהן כמנכ"ל רכבת ישראל. דירקטוריון רכבת ישראל החליט במקביל על הפסקת תהליך איתור מנכ"ל החברה
 
דירקטוריון הרכבת החליט אתמול בערב פה אחד לאשר את המשך כהונתו של אלוף (במיל') חקי הראל כמנכ"ל חברת רכבת ישראל. הראל נעתר לבקשות ראש הממשלה ושר התחבורה שפנו אליו בימים האחרונים בעניין זה.
 
במקביל, החליט דירקטוריון הרכבת על הפסקת תהליך איתור מנכ"ל החברה. המהלך נעשה בעצה אחת עם יעקב אפרתי, יו"ר הרכבת, ובידיעת רשות החברות הממשלתיות.
 
אורי יוגב, חבר דירקטוריון הרכבת, אשר ניהל את הישיבה המיוחדת, מסר: "אני מברך על חזרתו של חקי הראל לתפקיד מנכ"ל הרכבת אשר נעשתה בעידוד ובתמיכה של כל הגורמים המעורבים, בראשם ראש הממשלה ושר התחבורה. רכבת ישראל הינה חברה הניצבת בפני אתגרים רבים ומורכבים בעיקר בכל הנוגע להאצת פיתוח התשתיות, שיפור השירות והבטיחות וניהול עובדים. אני סבור כי הצעד שנעשה הינו הנכון והטוב ביותר עבור החברה ועובדיה ועבור ציבור הנוסעים. הדבר יאפשר החזרת היציבות בהקדם האפשרי והתמקדות בהמשך הפיתוח והעשייה".
 
כזכור גם טרם פרישתו קיבל הראל פניות מגורמים שונים להישאר בתפקידו וביניהם יו"ר הדירקטוריון, וחברי הדירקטוריון.
 
כזכור, הליך איתור מנכ"ל לחברת רכבת ישראל נתקל בקשיים ואי סדרים. למכרז שפורסם מספר פעמים ניגשו 60 מועמדים כאשר רק שלושה מהם עלו לשלב הסופי: אורן מוסט, לשעבר סמנכ"ל בסלקום ומנכ"ל גילת לוויינים, ששי שילה, לשעבר מנכ"ל החברה למשק ולכלכלה של השלטון המקומי ושל נתיבי היובל של אפריקה ישראל, ותא"ל במיל' איציק בן-טוב, עד לפני חצי שנה קצין תחזוקה ראשי. במהרה התברר כי בן-טוב קיבל בוועדת האיתור ניקוד תמוה על כישורי ניהול משא ומתן מול דירקטוריון ומול ועד עובדים - שני ארגונים שאינם קיימים בצה"ל, והניקוד בוטל. עוד בעיה צצה כשיו"ר הדירקטוריון ועדת האיתור יעקב אפרתי נשלח למעצר בית על רקע חשדות למעורבות בפרשת הולילנד. בוועדה נותרו שלושה חברים בלבד, וההליך נראה תלוי על בלימה. בהמשך ההליך ניתן למוסט ניקוד תמוה על ידי שני נציגי משרד התחבורה בוועדה, ניקוד שאיפשר לשילה לגבור עליו בהפרש זעיר. המשקיפים מטעם רשות החברות התרשמו שמישהו מנסה לחבל בהליך תקין, והליך הבחירה התפוצץ.