לקראת מזג האוויר הסוער: רכבת ישראל מתגברת רכבות

רכבת ישראל מתכוננת למזג האוויר הסוער ומאריכה את שעות הפעילות של הרכבות לירושלים וממנה. בנוסף, תתגבר רכבת ישראל את תנועת הרכבות מצפון הארץ ותל אביב אל תחנת נתב״ג, ובכיוון ההפוך


14:06 ,15.01.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

רכבת ישראל מתכוננת למזג האוויר הסוער ומאריכה את שעות הפעילות של הרכבות לירושלים וממנה. ביום רביעי הקרוב יוארכו שעות הפעילות בקו נתב״ג- ירושלים נבון, ואלה יופעלו עד השעה חצות, במקום עד השעה 19:30 בימים כתיקונם. תדירות הרכבות בשעות התגבור תהיה זהה לשעות הפעילות הרגילות, ואלה יופעלו במתכונת של שתי רכבות בשעה, לכל כיוון. בנוסף, תתגבר רכבת ישראל את תנועת הרכבות מצפון הארץ ותל אביב אל תחנת נתב״ג, ובכיוון ההפוך, על מנת לאפשר ביצוע החלפות בתדירות גבוהה יותר ועם זמן המתנה קצר עבור הרכבות לירושלים.

 

בנוסף, רכבת ישראל נערכה למזג האוויר הסוער והשלג הצפוי בהרי ירושלים, ונקטה מבעוד מועד את הפעולות הנדרשות על מנת להבטיח תנועת רכבות תקינה ובטוחה גם בתנאי מזג אוויר סוער, בשני הקווים לירושלים, לצורך מתן שירות ללקוחות. 

 

בין הפעולות שננקטו :פתיחת ׳חדר סערה׳ בתחנת ירושלים-נבון; גיזום של עצים בתוואי המסילה למניעת קריסתם על מסילת הרכבת; התקנת גופי חימום על מפלגי המסילות למניעת התקרחות; ניקוי ופינוי תעלות ניקוז – בסביבת תחנות ומתחמים; שיקום של דרכי שירות לאורך המסילות; בדיקה והכנה של משאבות ניקוז במתחמי הרכבת ובתחנות; שתילת צמחייה במדרונות תלולים למניעת מפולות בוץ; הכנת ציוד מכני הנדסי לתנאי חורף ועוד.

 

במהלך השבוע, תגברה רכבת ישראל את סיורי צוותי המסילה על מנת לוודא כי רשת המסילות תקינה, וכן תוגברו צוותי התחנות והרכבות על מנת לסייע לנוסעים.

 

במסגרת היערכות ייעודית לתחנות ירושלים מלחה ובית שמש, למזג אוויר סוער, שיתכן שבגינו יהיו רכבות הנוסעים ציר נסיעה יחיד בין אזור המרכז וירושלים, בוצעו הפעולות הבאות: הוכנו פטריות ותנורי חימום; הוכן מלאי מלח להמסת שלג ואחסון מנה ראשונה בתחנות ירושלים נבון וירושלים מלחה; הוצבו כלי עבודה נדרשים לפינוי שלג; הוכנו חליפות סערה וחרמוניות לצוותים, וכן ערכות תאורה ופנסים.