טר ארמה תבצע את פרויקט ההפרדה המפלסית בכביש 3

החברה הלאומית לדרכים הודיעה על זכיית החברה במכרז בשווי של 66 מיליון שקל. במגרת הפרויקט יבוצעו הפרדה מפלסית, יישור תוואי מסילת הרכבת והרחבת כביש מספר 3


00:00 ,10.06.2007 מאת: מערכת פורט2פורט

החברה הלאומית לדרכים הודיעה על זכיית החברה במכרז בשווי של 66 מיליון שקל. במגרת הפרויקט יבוצעו הפרדה מפלסית, יישור תוואי מסילת הרכבת והרחבת כביש מספר 3
 
החברה הלאומית לדרכים הודיעה בסוף השבוע לחברת טר ארמה בע"מ על זכייתה במכרז לביצוע הפרדה מפלסית, יישור תוואי מסילת הרכבת והרחבת כביש מס' 3, בהשקעה כוללת של 66 מיליון שקל. העבודות, שצפויות להתחיל השבוע, יימשכו כ-22 חודשים. מועד סיום צפוי פברואר 2009. 
 
ההפרדה המפלסית בין הכביש ומסילת הרכבת תבוצע באמצעות הקמת גשר רכבת שיעבור מעל הכביש באורך של כ-420 מטרים, בסמוך למחנה נחל שורק שבסמוך למושב יסודות (ק"מ 259 של כביש 3).
 
העבודות בפרויקט כוללות גם את יישור תוואי המסילה (מסילה חדשה) לאורך כולל של 2.5 ק"מ והרחבת כביש מס' 3 בקטע ההפרדה לכביש דו מסלולי דו נתיבי מואר.
 
אלכס ויז'ניצר, מנכ"ל החברה הלאומית לדרכים, ציין כי "בנוסף להיבט הבטיחותי הקיים במניעת הסיכון התעבורתי שבמפגש כביש מסילת רכבת, הרי שהודות לגשר המתוכנן, מכוניות לא יצטרכו לעמוד בעתיד במחסום הרכבת שעל הכביש הראשי".
 
ויז'ניצר הוסיף כי ביצוע הפרדה מפלסית באמצעות גשר רכבת ויישור תוואי המסילה יאפשרו את הגדלת מהירות נסיעת הרכבת. לדבריו, תוואי המסילה הקיים כיום מפותל ביותר ומשפיע באופן ישיר על מהירות הנסיעה ובטיחותה.
 
בחברה הלאומית לדרכים הוסיפו כי הגשר תוכנן על מנת לשמר את הנוף הפתוח של האזור ולאפשר מעבר וגישה לשטחים חקלאיים סמוכים. בנוסף, תוכננו לאורך המסילה (500 מ') קירות אקוסטיים בגובה של 3 מ', שיפחיתו במידה ניכרת את הרעש הקיים מהרכבת לכיוון בתי מושב יסודות הסמוך.
 
במהלך העבודות לא צפויות הפרעות מיוחדות לתנועה מלבד צמצום רוחב שולי הדרך, שכן מספר הנתיבים הקיים יישמר.