יצחק הראל נבחר לתפקיד מנכ"ל רכבת ישראל

אלוף במיל' יצחק (חקי) הראל (50) כיהן בעבר כראש אגף התכנון במטה הכללי של צה"ל וראש אגף התקשוב בצה"ל ושימש עד לאחרונה כיו"ר החברה הלאומית לדרכים


00:00 ,28.10.2007 מאת: מערכת פורט2פורט

אלוף במיל' יצחק (חקי) הראל (50) כיהן בעבר כראש אגף התכנון במטה הכללי של צה"ל וראש אגף התקשוב בצה"ל ושימש עד לאחרונה כיו"ר החברה הלאומית לדרכים
 
דירקטוריון רכבת ישראל אימץ את החלטת ועדת האיתור של הדירקטוריון ובחר ביצחק (חקי) הראל לתפקיד מנכ"ל רכבת ישראל.
 
אלוף במיל' יצחק (חקי) הראל (50) כיהן בעבר כראש אגף התכנון במטה הכללי של צה"ל וראש אגף התקשוב בצה"ל. קודם לכן פיקד על אוגדה סדירה ואוגדת מילואים והיה מפקד חטיבה בחיל השריון. הראל משמש כיו"ר דירקטוריון החברה הלאומית לדרכים.
 
הראל הנו בעל תואר ראשון במדעי המדינה מהמכללה לפיקוד ומטה של צה"ל ואוניברסיטת חיפה, נשוי + 2.
כזכור, בעקבות ההודעה על פרישתו של מנכ"ל הרכבת הקודם, התכנסה בתחילת ספטמבר ועדת משנה של הדירקטוריון לאיתור מנכ"ל חדש.
 
במענה לפרסומים הוועדה קיבלה כ-80 פניות של מועמדים מתוכם בחרה את המועמד המועדף.
 
בראש ועדת האיתור עמד רו"ח אייל קשפיצקי דירקטור מטעם הציבור, וחברים בה - בועז סופר, סגן בכיר למנהל רשות המסים ועוזי יצחקי סמנכ"ל בכיר לתנועה במשרד התחבורה והבטיחות בדרכים. חברת הדירקטוריון, השופטת בדימוס קיי בלנש ונציג רשות החברות הממשלתיות שימשו כמשקיפים.
 
קשפיצקי מסר כי "הפניות הרבות שהתקבלו בוועדה הן אות להערכת חשיבותה ומרכזיותה של רכבת ישראל כגוף תחבורה מוביל ובעל משקל משמעותי בפעילות הכלכלית בשנים הקרובות. לאור חשיבות איוש התפקיד ומרכזיותו, עשינו את המיטב על מנת לסיים את הליך הבחירה של הוועדה ואישור הדירקטוריון במהירות האפשרית. אני מאמין שבסופו של דבר בחרנו באדם מתאים ומנוסה בעל רקורד מוכח של עשייה שימשיך את תנופת הצמיחה והפיתוח שהייתה בתקופתו של המנכ"ל הנוכחי. בשם הדירקטוריון אני מודה לעפר לינצ'בסקי על תקופת כהונתו ומאחל לו הצלחה בתפקידו החדש."
 
מרכבת ישראל נמסר כי החלטת הדירקטוריון תועבר לאישור רשות החברות ולבחינה של ועדת שפניץ לבחינת מינויים בכירים במגזר הציבורי. במידה ויאושר בוועדה יועבר לאישור שרי התחבורה והאוצר.