גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 16.02.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.641 -0.573
אירו 4.106 -0.509
ליש"ט 4.6608 -0.633
100 יין 3.2995 +0.045
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

רשות המסים: סוכלו ניסיונות להברחת סיגריות וטבק במעברי ניצנה וכרם שלום

סוכלו ניסיונות נוספים להברחת סיגריות וטבק הפעם במעבר ניצנה ובמעבר כרם שלום, האחד הוסלק בתוך משטחי עץ להעמסת סחורה והשני בתוך משלוח שקי פחם
03.02.19 / 13:44
הברחת סיגריות בלוחות עץ במעבר ניצנה
צילום: דוברות רשות המסים
הברחת סיגריות בלוחות עץ במעבר ניצנה
ניסיון להברחת טבק בשקי פחם במעבר כרם שלום
צילום: דוברות רשות המסים
ניסיון להברחת טבק בשקי פחם במעבר כרם שלום

מרשות המסים נמסר כי לאחרונה התגברו ניסיונות ההברחה של הטבק ומוצריו בבתי המכס במעברי הגבול. נחישותם, מקצועיותם, וערנותם של בודקי המכס הביאו לסיכול הברחות מתוחכמות ומורכבות.

 

בתוך כך, חשפו השבוע בודקי המכס במעבר גבול ניצנה ניסיון הברחת סיגריות, שהוסתרו בתוך לוחות עץ עליהם הונח משלוח של כלים מפלסטיק, שהגיע ממצרים ומוען ליבואן פלסטיני מחברון.  המשלוח עורר את חשדם של בודקי המכס בניצנה, אשר החליטו לבדוק דווקא את משטחי העץ שעל גביהם הועמסה הסחורה. במהלך הבדיקה ופירוק משטחי העץ, התברר שחשדם היה מוצדק ובתוך המשטחים הוסלקו 2,688 פאקטים של סיגריות מנצ׳סטר מתוצרת חוץ, ששווים בשוק מוערך בכ-800 אלף שקל ושווי המיסים מוערך בכ-600 אלף שקל.  

 

עוד נתפסו השבוע 175 ק״ג טבק שהוסלקו בתוך 350 שקי פחם שהועמסו על משאית, שעשתה את דרכה במעבר כרם שלום. גם כאן, ערנותם של בודקי המכס במעבר כרם שלום, בשיתוף עם בודקי רמי״מ, הביאה לבדיקת המשאית ופירוק כל שקי הפחם, עד לגילויו של הטבק המוסלק, עמוק בתוך השקים. ערכו הכספי של הטבק שנתפס עומד על כ-110 אלף שקל, ושווי המסים עומד על כ-95 אלף שקל.

 

אדית הרוש, גובה מכס מעברי הגבול, ציינה את ערנותם ומקצועיותם של עובדי המכס במעבר גבול ניצנה  ובמעבר גבול כרם שלום, במאבקם בניסיונות ההברחה של הסיגריות והטבק. עוד הוסיפה הרוש כי בית מכס מעברים מתמודד בתקופה האחרונה בתופעה הולכת וגוברת של הברחת טבק ומוצריו ותפיסה זו משתלבת במאבק ובעבודה אינטנסיבית מול עברייני המס.

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 928
פייסבוק

×