משרד התחבורה: צו מניעה נגד שביתת בוחני הנהיגה

ההסתדרות המייצגת את הבוחנים: לא ניתן יד להפיכת אנשים עובדים לעובדי קבלן. משרד התחבורה: הרפורמה במערך מבחני הנהיגה נמשכת בהתאם למתוכנן


12:40 ,05.05.2016 מאת: מערכת פורט2פורט

משרד התחבורה פנה לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים בבקשה להוציא צו מניעה כנגד בוחני הנהיגה המשביתים את בחינות הנהיגה המעשית ("טסטים") מזה שבעה שבועות.

 

נשיא בית הדין האזורי לעבודה השופט אייל אברהמי יקיים היום (יום חמישי) דיון בנושא בשעה 16:00, במעמד שני הצדדים; משרד התחבורה, באמצעות פרקליטות המדינה וההסתדרות.

 

משרד התחבורה ציין כי הרפורמה במערך מבחני הנהיגה נמשכת בהתאם למתוכנן ועל פי לוחות הזמנים שנקבעו. "השביתה הפראית של בוחני הנהיגה רק מדגישה את החשיבות והצורך להפסיק מציאות בה מונופול לוקח מאות אלפי צעירים וחיילים כבני ערובה" נאמר שהודעת משרד התחבורה.

 

מהסתדרות העובדים אשר מייצגת את 130 בוחני הנהיגה נמסר כי "ההסתדרות מצרה על כך ששירותים חיוניים הניתנים על ידי המדינה לתושביה הולכים ומופרטים ועובדיהם הופכים לעובדי קבלן. ההסתדרות לא תיתן יד להפיכת אנשים עובדים לעובדי קבלן – תבנית העסקה פוגענית מאין כמוה".

 

לטענת ההסתדרות, מערך מבחני הנהיגה "יובש" על ידי משרד התחבורה והעומדים בראשו, וזאת מתוך מטרה להצדיק את מהלך ההפרטה.

 

נציין כי לטענת משרד התחבורה, צוות מומחים מקצועי שבחן את הנושא קבע כי אין שום אפשרות לספק את השירות הדרוש עם המערכת הקיימת וכי ביצוע מבחנים על ידי זכיינים פרטיים היא האפשרות היחידה לענות על הצרכים הקיימים של תלמידי הנהיגה.