סמלים חדשים לצמתים ומחלפים במקום כיתוב

שיטת ההצגה החדשה של הצמתים והמחלפים תוטמע בהנחיות לתכנון שילוט הדרכה בכבישים וכן בלוח התמרורים החדש של משרד התחבורה


00:00 ,13.10.2009 מאת: מערכת פורט2פורט

שיטת ההצגה החדשה של הצמתים והמחלפים תוטמע בהנחיות לתכנון שילוט הדרכה בכבישים וכן בלוח התמרורים החדש של משרד התחבורה
 
שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, אישר הצבת סמלים חדשים למחלפים וצמתים שישולבו בשלטי ההדרכה בכל הכבישים בישראל ויחליפו את המילים "מחלף" או "צומת" המצוינות כיום בשלוש שפות: עברית, ערבית ולטינית.
 
הסמלים החדשים יציגו בפני הנהג את המחלף או הצומת אליו הוא מתקרב בצורה פשוטה וברורה ויקלו עליו את ההתמצאות במהלך הנהיגה בכבישים.
 
החשיבות המיוחדת של חיסכון באותיות בשלטים נוצרה על רקע העובדה כי בישראל נוהגים להציב שילוט הדרכה בכבישים בשלוש שפות, הכוללות מלל רב ומקשות מאוד על העברת המידע לנהג.
 
שר התחבורה ציין כי פישוט השלטים וצמצום הכיתוב בהם, חיוני במיוחד לאור התפתחות רשת הכבישים בישראל והגידול במספר הצמתים והמחלפים בשנים האחרונות.
 
"על הנהג לקרוא ולהגיב בזמן אמת, תוך כדי נהיגה. הגישה המקצועית גורסת כי במצב כזה יש לצמצם את מספר המילים והאותיות כדי שהמסר יהיה קליט ופשוט יותר ובכך יקל עליו לקבל החלטה תוך כדי נהיגה", אמר כץ.
 
שיטת ההצגה החדשה של הצמתים והמחלפים שגובשה על ידי מנהל אגף בכיר לתכנון תעבורתי במשרד התחבורה, אינג'ניר ישעיהו רונן, תוטמע בהנחיות לתכנון שילוט הדרכה בכבישים וכן בלוח התמרורים החדש של משרד התחבורה.