אגד ודן יוכלו לרכוש אוטובוסים בהליך תחרותי

האוטובוסים החדשים יצוידו במערכות לניהול צי רכב, רשת אלחוטית, מסכי מידע אלקטרוניים, מערכות אוטומטיות למניעת תאונות ולכיבוי אש


12:17 ,04.09.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

משרד התחבורה, קואופרטיב אגד וחברת דן חתמו על הסכם חדש, המאפשר לראשונה לחברות האוטובוסים לרכוש אוטובוסים חדשים בהליך תחרותי ולחסוך מדי שנה עשרות מיליוני שקלים שיופנו לשיפור השירות בתחבורה הציבורית באמצעות הגדלה וחידוש צי האוטובוסים.

 

ההסכם החדש מבטל את קרן ההצטיידות המיועדת לחידוש צי האוטובוסים של חברות אגד ודן וקובע מתווה חדש, המאפשר להן לרכוש אוטובוסים בהליך תחרותי ושוויוני, ללא מעורבות הממשלה ותוך התחשבות בשוק הייצור המקומי.

 

שר התחבורה והבטיחות בדרכים ישראל כץ, ציין כי ההסכם שנחתם תואם את מדיניות משרד התחבורה והממשלה להרחבת שירותי התחבורה הציבורית בישראל ושיפור רמת השירות לציבור.

 

על פי ההסכם שנחתם, כל האוטובוסים החדשים יאובזרו במערכות טכנולוגיות מתקדמות לניהול צי רכב, שיספקו לנוסעים מידע בכל עת על מיקומם. כמו כן, יותקנו בהם רשת תקשורת אלחוטית, המאפשרת לנוסעים גלישה חינם באינטרנט אלחוטי (Wi-Fi).

 

בנוסף יותקנו בכל אוטובוס מסכי מידע אלקטרונים, שיציגו לנוסעים בזמן אמת מידע תחבורתי על הקו, הכולל, בין השאר, את שם התחנה הבאה, מסלול הקו, התקדמות האוטובוס ביחס למסלול הנסיעה ומידע על קווים נוספים הפועלים לאורך מסלול הנסיעה. 

 

כמו כן, יותקן בכל אוטובוס מערכת אוטומטית למניעת תאונות, המתריעה הן בפני הנהג והן בפני מוקד בקרה של החברה על מצבים מסוכנים, כמו למשל התרעה בטרם התנגשות, סטייה מנתיב הנסיעה וכדומה. בנוסף תותקן בכל אוטובוס מערכת אוטומטית לכיבוי אש.