גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 20.02.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.631 +0.304
אירו 4.0954 -0.127
ליש"ט 4.6909 +0.246
100 יין 3.2775 +0.086
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

השר אלקין: ״אנחנו על סף הליך אכיפה דרמטי מול קבוצת בז״ן״

השר להגנת הסביבה אמר את הדברים אתמול וזאת ״לאור חריגות נמשכות במפעל בחיפה בערכי הבנזן. הדבר יחייב את בז״ן בהשקעות משמעותיות״. מנכ״ל המשרד, גיא סמט: ״המצב הנוכחי שבו פסולת משונעת מהצפון לדרום במשאיות ורכבות לטיפול בה אינו מקובל״
16.01.19 / 11:11
השר זאב אלקין. איכות האוויר וטיפול בפסולת הם האתגרים החשובים
16.01.19
השר זאב אלקין. איכות האוויר וטיפול בפסולת הם האתגרים החשובים

בכירי המשרד להגנת הסביבה לקחו אתמול חלק בכנס ״סביבה 2050״ בתל אביב. השר להגנת הסביבה, ח״כ זאב אלקין, אמר בכנס כי ״אנחנו על סף הליך אכיפה דרמטי מול קבוצת בז״ן לאור חריגות נמשכות בחיפה בערכי הבנזן. לפני כשנה דרשנו מבז״ן דרישות, והם ביצעו תוכנית רחבה - אך החריגות לא ירדו מספיק. בימים הקרובים נתחיל בתהליך זה״.

 

השר הוסיף, כי ״בעקבות הדרישות שלנו, בז״ן השקיעה מאמצים גדולים שהובילו להורדה משמעותית בכמות החריגות - אבל לא פתרה את כל הבעיה, ולכן אנחנו יוצאים להליך אכיפה חדש ודרמטי שיתחיל בימים הקרובים, ויחייב את בז״ן בהשקעות משמעותיות מאוד כדי לעמוד בדרישות החדשות שלנו״.

 

יודגש, כי הליך ההסדרה המנהלית מול קבוצת בז״ן מתרחש על רקע המשך חריגות ברמות המזהם בנזן שנמדד סביב מתחם בז״ן במהלך החודשים האחרונים. במסגרת זו הוציא המשרד לפני כשנה צו מנהלי (צו 45), וכעת בכוונתו להמשיך ולדרוש צעדים משמעותיים נוספים ממפעלי הקבוצה על מנת למנוע את החריגות.

 

השר הוסיף כי שני האתגרים הסביבתיים המשמעותיים הם איכות אוויר וטיפול בפסולת. בהתייחסו לאכיפה, אמר השר כי ״יש מחסור חמור בכוח אדם במשרד ויכולת ביצוע האכיפה לא מספיק גבוהה. יש חוקים שהמשרד לא מצליח לאכוף. אנו עושים את המיטב במשאבים שיש לנו. השגנו תקציבים גדולים והובלנו תהליכים גדולים בפסולת, זיהום אוויר מתחבורה ועוד״.

 

מנכ״ל המשרד להגנת הסביבה, גיא סמט: ״ישראל היא מהגרועות שבמדינות oecd בתחום הפסולת, ואנחנו פועלים כדי לשנות מצב זה. שיעור ההטמנה בישראל היום הוא גבוה מ-80%, ובאמצעות התוכנית האסטרטגית של המשרד לנושא הוא ירד ל-26% בשנת 2030. המצב הנוכחי שבו פסולת משונעת מהצפון לדרום במשאיות ורכבות לטיפול בה, אינו מקובל. כל אזור במדינת ישראל יצטרך לבצע בשטחו טיפול בפסולת שלו, ולא לשנע אותה עשרות ומאות קילומטרים דרומה, תוך יצירת זיהום מסוג אחר. מתקני השבת אנרגיה, שיקומו לפי התוכנית האסטרטגית שלנו, הם חלק מהפתרון לנושא״.

 

גלית כהן, סמנכ״לית בכירה לתכנון, מדיניות ואסטרטגיה במשרד להגנת הסביבה אמרה בכנס: ״בנוסף למסלול סיוע רגולטורי ופיננסי ליישום מתקני פיילוט בתעשייה, נצא בשבועות הקרובים למכרז להקמת מעבדת חדשנות לפיתוח טכנולוגיות סביבתיות ישראליות. פעולות אלה הם בשיתוף עם רשות החדשנות ומשרד הכלכלה. הרגולציה הסביבתית מהווה גם זרז לחדשנות טכנולוגית סביבתית, ואנחנו מתכוונים להמשיך ולפתח מסלולים שיסייעו לפיתוח של חברות ישראליות בתחום״.

 

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 928
פייסבוק

×