השר כץ ליהב: נקדם את פרויקט "רכבל הכרמל"

עלות הפרויקט: 280 מיליון שקל.מסלול הרכבל ייפרש על פני כ-4.5 ק"מ ויכלול 6 תחנות ממפרץ חיפה ועד לאוניברסיטת חיפה


11:34 ,17.05.2016 מאת: מערכת פורט2פורט

במסגרת פגישת עבודה שהתקיימה בין שר התחבורה ישראל כץ וראש עיריית חיפה יונה יהב במסגרת ביקור השר בחיפה, הודיע השר כץ כי הנחה את משרדו לקדם את פרויקט "רכבל הכרמל". הרכבל יהיה חלק בלתי נפרד ממערך התחבורה הציבורית בחיפה והנוסעים בו יוכלו להגיע במהירות וללא פקקים ממפרץ חיפה ישירות לטכניון ולאוניברסיטת חיפה.

 

מסלול הרכבל ייפרש על פני כ-4.5 ק"מ ויכלול 6 תחנות ממפרץ חיפה ועד לאוניברסיטת חיפה. לאורך הציר ינועו קרוניות ל-10 נוסעים, אשר יצאו כל 16 שניות מכל תחנה בכל כיוון. משך זמן הנסיעה מהמפרץ לאוניברסיטה יימשך כ-18 דקות. הנסיעה מהמפרץ לטכניון מוערכת בכ-10 דקות ולאוניברסיטת חיפה בכ-8  דקות נוספות.

 

בשלב הראשון הרכבל מתוכנן להסיע מאות נוסעים בשעה בכל כיוון ובשלב מתקדם צפוי מספרם להגיע לאלפי נוסעים. הרכבל ישולב במערך התחבורה הציבורית של מטרופולין חיפה הכולל בין היתר את המטרונית והכרמלית ויופעלו בו כל אמצעי התשלום וההנחות המקובלות

 

השר כץ: "מערך התחבורה הציבורית בעיר חיפה ממשיך להתפתח עם קידום הקמתו של פרויקט "רכבל הכרמל", אשר יאפשר לתושבי העיר להגיע במהירות ובנוחות ליעדם.

תושבי חיפה יהיו הראשונים ליהנות מאמצעי תחבורה חדשני ויעיל אשר יסייע בהפחתת עומסי התנועה ויקצר את זמני הנסיעה."

 

ראש העיר חיפה יונה יהב, הודה לשר החבורה על קידום הפרויקט המעניק פתרון ירוק לבעיה תחבורתית מסובכת, ואמר: "שדרוג מערך התחבורה הציבורית בחיפה ישפר משמעותית את איכות חייהם של התושבים, יקצר את זמני הנסיעות וכפועל יוצא יעודד תושבים נוספים להשאיר את הרכב בחנייה ולנסוע בתחבורה ציבורית. רכבל הכרמל מצטרף לשורה של פרויקטים ירוקים ייחודיים הממצבים את מערך התחבורה הציבורית במטרופולין חיפה כיעיל והמתקדם ביותר בארץ".