כץ: השקענו מעל 400 מיליון שקלים ביישובים ערביים

בכנס כלכלי לשותפות בצמיחה של המגזר הערבי בישראל ציין שר התחבורה, ישראל כץ, כי למגזר זה פוטנציאל כלכלי שנאמד בכ-35 מיליארד שקלים וישנן תוכניות להמשך פיתוח התשתיות והתחבורה ביישובים


00:00 ,22.03.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

"במגזר הערבי טמון פוטנציאל כלכלי אדיר שנאמד בכ-35 מיליארד שקלים. במטרה להגשים את הפוטנציאל הזה וליצור עתיד טוב יותר לכל אזרחי המדינה, השקיע משרד התחבורה בשנתיים האחרונות במגזר הלא יהודי מעל 400 מיליון שקלים, ויש גם תוכניות רבות לעתיד". כך הודיע היום שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ במהלך כנס כלכלי לשותפות בצמיחה של המגזר הערבי במדינת ישראל, במסגרת ועידת ראש הממשלה.

שר התחבורה ציין עוד כי, ישנה תוכנית חומש למגזר הבדואי בצפון בעלות של 75 מיליון שקלים, ו-133 מיליון שקלים נוספים שמוקצים לבדואים בנגב. "זאת במקביל לתוכנית נתיבי ישראל, ממנה נהנה המגזר הלא יהודי בהיותו חלק מהפריפריה" אמר כץ. לדבריו, לצד תוכניות אלה, משקיעים במשרד התחבורה גם בתשתיות ובתחבורה הציבורית בתוך היישובים וכי היו ישובים שהתחבורה הציבורית כלל לא הייתה קיימת בהם.

כץ מסר עוד כי, "מדי יום נוסעים במגזר זה מעל 13 אלף נוסעים. למעלה ממחציתם רק ביישוב רהט, והשאר בכל רחבי הארץ. סך הכל, נוסעים מדי חודש כ-300 אלף תושבים מהמגזר הלא יהודי. בשנה מסתכם מספרם ב-3.5 מיליון נוסעים".

ממשרד התחבורה נמסר עוד כי, הם ממשיכים לפעול לשדרוג התחבורה הציבורית ביישובים הערביים בישראל. "שילוב התחבורה במגזר זה יוביל למהפכה. ההשקעה בסופו של דבר תשתלם לחברה ולמדינה כולה. ההכנסה לרשויות המקומיות תהיה גבוהה יותר, והדבר יחזק את המדינה ואת כל תושביה.", הוסיף כץ.