כץ: כ-250 מיליון שקל יושקעו בפרויקטים במגזר הלא יהודי

עיקר התקציב יושקע בפיתוח כבישים והתקני בטיחות בעשרות ישובים ערביים, דרוזים ובדואים ובכללם סלילת כבישים חדשים, הרחבת כבישים קיימים והסדרת צמתים


00:00 ,26.05.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

עיקר התקציב יושקע בפיתוח כבישים והתקני בטיחות בעשרות ישובים ערביים, דרוזים ובדואים ובכללם סלילת כבישים חדשים, הרחבת כבישים קיימים והסדרת צמתים 
 
כ-250 מיליון שקל יושקעו בפרויקטים תחבורתיים, עירוניים במגזר הלא יהודי, בשנה וחצי הקרובות. כך הודיע שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, במהלך סיוע שערך עם אנשי משרדו ביישובים ערביים בגליל.
 
שר התחבורה ציין כי עיקר התקציב יושקע בפיתוח כבישים והתקני בטיחות בעשרות ישובים ערביים, דרוזים ובדואים, ברחבי הארץ ובכללם סלילת כבישים חדשים, הרחבת כבישים קיימים, סלילת כבישי טבעת והסדרת צמתים תחבורתיים, בישובים ובכניסות אליהם.
 
השר כץ מסר כי דגש מיוחד יינתן לביצוע פרויקטים בטיחותיים ותחבורתיים בסביבת בתי ספר ומוסדות חינוך של ילדים ובני נוער, תוך יצירת הסדרי בטיחות מיוחדים סביב מוסדות אלה.
 
שר התחבורה ציין כי הפרויקטים במגזר הלא יהודי יבוצעו באמצעות חברות מנהלות הפועלות מטעם משרד התחבורה והבטיחות בדרכים. לדבריו, משרדו יעביר לחברות אלה את התקציב הדרוש לביצוע הפרויקטים כבר בימים הקרובים.
 
השר כץ הוסיף כי התקציב שאושר על ידי משרד התחבורה הוא בנוסף ל- 100 מליון שקל שאושרו השנה על ידי הממשלה לפיתוח תשתיות תחבורתיות ותחבורה ציבורית במגזר הערבי והדרוזי.
 
שר התחבורה הדגיש כי החלטתו להגדיל את ההשקעות של משרד התחבורה במגזר הלא יהודי נובעת מהצורך להדביק פער של שנים רבות בהשקעות במגזר זה. "מדינת ישראל היא אומנם מדינתו של העם היהודי אולם עליה להעניק שוויון מלא לכל אזרחיה יהודים וערבים כאחד ולפעול לסגירת הפער שנוצר בהשקעות בתשתיות לאורך השנים" הוסיף כץ.