לראשונה: אוטובוסים חשמליים יורכבו במפעלים בישראל

משרד התחבורה אישר אב טיפוס של אוטובוס חשמלי שהורכב במפעלים להרכבת אוטובוסים בישראל, ״הארגז״ ו״מרכבים. כי האוטובוס החשמלי החדש הורכב על בסיס שלדה סינית של חברת גולדן דרגון


10:38 ,18.04.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

חיזוק משמעותי לתעשיית האוטובוסים בישראל. לראשונה, אוטובוסים חשמליים יורכבו במפעלי התעשיה בישראל ויתחרו באוטובוסים החשמליים המיובאים כיום מחו״ל, כך הודיע לאחרונה משרד התחבורה. משרד התחבורה אישר אב טיפוס של אוטובוס חשמלי שהורכב במפעלים להרכבת אוטובוסים בישראל, ״הארגז״ ו״מרכבים״, זאת במסגרת תכניתו של השר כץ לעודד את תעשיית האוטובוסים החשמליים בישראל ולהגביר את התחרות בענף. אב הטיפוס של האוטובוס החשמלי אושר על ידי אגף הרכב במשרד התחבורה ומעבדות הרכב המוסמכות בטכניון, ובמכון התקנים הישראלי.

 

עם אישורו של אב הטיפוס, נרשם האוטובוס החדש ברישום האוטובוסים בישראל ומעתה ניתן לייצרו ולשווקו לחברות התחבורה הציבורית ולחברות פרטיות. בשנים האחרונות יובאו לישראל אוטובוסים חשמליים מוגמרים שיוצרו על ידי חברות סיניות בלבד. 

 

לאחרונה, בעקבות שיתוף פעולה בין חברת אוטו חן, יבואנית גולדן דרגון, לבין הארגז ומרכבים, אושר ייצור אוטובוס חשמלי ״כחול-לבן״, במטרה לחזק את התעשיות הישראליות. 

 

סמנכ״ל תנועה בכיר במשרד התחבורה, אבנר פלור, ציין כי האוטובוס החשמלי החדש הורכב על בסיס שלדה סינית של גולדן דרגון, כאשר מרכב האוטובוס יוצר על ידי חברות מרכבים והארגז. במסגרת שיתוף הפעולה, הותאם המרכב הישראלי לשלדת האוטובוס החשמלי הסיני.